Trwa ładowanie...
d2tcofb

Młodzi ludzie skłaniają się ku prostytucji, by spłacić długi

Coraz więcej ludzi przed 35. rokiem życia, bez stałego dochodu ale za to z ogromnymi długami, wybiera pewien rodzaj prostytucji – pisze Bussines Insider.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Młodzi ludzie skłaniają się ku prostytucji, by spłacić długi
(Shutterstock.com)
d2tcofb

SeekingArrangement, niczym Tinder, łączy ze sobą ludzi, jednak tutaj spotkania częściej kończą się w łóżku. W zasadach korzystania z serwisu określone jest, że "sugar babies" oczekują korzyści finansowych, a "sugar dadies and mamas" czegoś ekstra. Termin "sugar daddy" nie pozostawia złudzeń, że w tej transakcji chodzi o współżycie, chociaż często tym "znajomościom" towarzyszą też wspólne wyjścia do restauracji, wakacje i weekendowe wypadu.

Można by powiedzieć, że skoro dwoje dorosłych ludzi umawia się na taki układ to nic nam do tego i nie ma czym się bulwersować. I była by to prawda gdyby nie fakt, że 25 proc. "sugar babies" to młodzi ludzie, którzy decydują się na ten krok, aby spłacić długi z pożyczek studenckich.

Gdy serwis SeekingArrangement zobaczył w 2016 roku, że coraz więcej kont zakładanych jest z adresów uniwersyteckich ruszył z kampanią: Sugar Baby University, skierowaną do studentów, tych aktywnych jak i tych potencjalnych.

d2tcofb

Kredyty studenckie nie są w Polsce tak dużym problemem jak w Stanach Zjednoczonych. Za oceanem całkowity dług posiadany przez ludzi do 35. Roku życia szacowany jest na 1,3 biliona dolarów. Młodzi ludzie wpadają w pułapkę nisko lub w ogóle nieoprocentowanych kredytów, które mogą spłacać dopiero po zakończeniu nauki. W ten sposób wielu z nich zaczyna dorosłe życie z długami przekraczającymi 100 tys. dolarów.

d2tcofb

Podziel się opinią

Share
d2tcofb
d2tcofb
Więcej tematów