MKS zmieni nazwę do końca roku

MKS zmieni nazwę do końca roku

27.09.2010 10:18, aktual.: 27.09.2010 10:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

MKS, producent legendarnego oprogramowania antywirusowego mks_vir zamierza do końca 2010 roku ogłosić upadłość. Decyzja jest podyktowana chęcią oddzielenia rozwoju produktu i firmy od ciągnących się postępowań sądowych. Rozwojem programu i zespołu specjalistów zajmie się nowa spółka, kierowana przez dotychczasowego prezesa MKS

Syn założyciela MKS i aktualny prezes firmy - Mateusz Sell niejednokrotnie podkreślał, że jego celem jest zakończenie wpływu historii na aktualny rozwój produktu. Postawienie firmy w stan upadłości, pozwoli zabezpieczyć roszczenia bez negatywnego wpływu na użytkowników i partnerów firmy MKS , zaś założenie nowej spółki umożliwi firmie skupienie się na rozwoju i ekspansji poza granice kraju.

Obraz
© (fot. MKS)

Według oświadczenia prezesa MKS - firma nigdy nie była bliżej od udanego powrotu na rynek. Na ukończeniu jest nowa wersja programu mks_vir, trwają prace koncepcyjne nad wersją przyszłoroczną, w trakcie zmian jest też strona www i interfejs programu.

_ Ciężko pracujemy aby nadrobić zaległości i przegonić silną konkurencję. Przenosiny mks_vir do nowej spółki nie powinny jednak budzić obaw u naszych klientów _ - informuje Mateusz Sell.

_ Mimo, iż "stan upadłości" nie brzmi optymistycznie - jest normalną praktyką firm, mającą na celu ochronę wierzytelności podmiotu. Od kilku dobrych lat mówi się o naszym upadku, a my jak na złość rozwijamy się i powoli zaczynamy wygrywać _ - uspokaja Prezes MKS.

Mks_vir jest pierwszym w Polsce i jednym z pierwszych w Europie programem do ochrony komputera przed zagrożeniami (spółka MKS powstała w 1996 roku). Program szybko zdobył uznanie na polskim rynku i nieprzerwanie zwiększał udziały - aż do śmierci założyciela w 2004 roku. Przez kolejne 3 lata spółka była uwikłana w postępowanie spadkowe i rozprawy sądowe z konkurencyjną spółką, która została założona przez byłych pracowników MKS. Elementem niezgody stało się wydanie przez konkurenta własnego oprogramowania, którego kod źródłowy został według MKS skopiowany z programu mks_vir.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)