Trwa ładowanie...
d13fvgl

Misja na Marsa? NASA studzi zapędy

Kolonizacja Marsa to kwestia maksymalnie kilku dekad. W końcu NASA czy Elon Musk mają ambitne plany wysłania na Czerwoną Planetę pierwszych „osadników”. Kubeł zimnej wody dla entuzjastów międzyplanetarnych podróży wylewa William Gerstenmaier, administrator Dyrektoriatu Misyjnego ds. Ludzkiej Eksploracji oraz Operacji w NASA.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Misja na Marsa? NASA studzi zapędy
(Domena publiczna)
d13fvgl

Podczas spotkania Amerykańskiego Instytutu Aeronautyki i Astronautyki Gerstenmaier postawił sprawę jasno. NASA nie posiada obecnie zasobów finansowych, umożliwiające przebywanie ludzi na Marsie w bezpiecznych warunkach. Owszem, moglibyśmy dolecieć do planety, ale nie ma opracowanej technologii do wejścia oraz w atmosferze Czerwonej Planety, nie mówiąc już o lądowaniu.

A tak po kosmosie podróżują zwierzęta

Gerstenamier zwrócił jednak uwagę na bliższy Ziemi obiekt – Księżyc. W przyszłości byłaby możliwa jego dalsza eksploracja. NASA planuje teraz Deep Space Gateway. To stacja kosmiczna, którą umieszczono by na orbicie naturalnego satelity naszej planety. Byłaby swego rodzaju portem do wypraw w dalsze części kosmosu.

NASA to jednak dalej organizacja zależna od rządu USA. W jej interesie leży zatem przekonanie polityków, by w przyszłości przeznaczyć większe transze pieniędzy na dalsze badania, które mogłyby zaowocować kolonizacją Marsa właśnie. Na razie jednak bardziej realny wydaje się pomysł stworzenia bazy na Księżycu.

d13fvgl

Podziel się opinią

Share
d13fvgl
d13fvgl
Więcej tematów