Trwa ładowanie...
dvz2waz

Miliony korzystają z Windowsa 10. Ale wynik miał być lepszy

Microsoft pochwalił się liczbą urządzeń, na których zainstalowany jest Windows 10. Wynik imponuje, ale w przeszłości gigant liczył na większą popularność systemu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Windows 10 to sukces Microsoftu
Windows 10 to sukces Microsoftu (Materiały prasowe)
dvz2waz

600 mln - na tylu urządzeniach znajdziemy już zainstalowanego Windowsa 10. Trzeba jednak zaznaczyć, że mowa tu nie tylko o komputerach, ale również np. o Xboksach One i innych urządzeniach z rodziny Microsoftu, jak np. gogle Microsoft HoloLens.

Jeszcze w maju tego roku Microsoft chwalił się, że Windows 10 zainstalowano na 500 mln sprzętów. Użytkowników systemu jak widać przybywa.

Według danych z serwisu netmarketshare.com, Windows 10 ma już prawie 30 proc. udział w komputerowym rynku. Goni lidera, którym od lat jest Windows 7 - zainstalowany na ponad 46 proc. maszyn.

dvz2waz

600 mln to naprawdę imponujący wynik. Warto jednak przypomnieć, że Microsoft przed premierą nowego systemu zakładał, że w 2018 roku Windows 10 zainstalowany będzie aż na miliardzie urządzeń.

Nie ma jednak sensu wyśmiewać Microsoftu, bo gigant sam w 2016 roku przyznał, że był to zbyt optymistyczny plan. Z miliarda sprzętów z Windowsem 10 nikt się jednak nie wycofał. Uznano tylko, że potrzeba na to więcej czasu.

dvz2waz

Podziel się opinią

Share

dvz2waz

dvz2waz
Więcej tematów