Trwa ładowanie...

Milionerzy: w której ze stolic znajduje się most Vasco da Gamy? Pytanie za 10 tysięcy złotych

Pytanie o jeden z najdłuższych mostów Europy wprowadziło uczestnika Milionerów w zakłopotanie. Przy pytaniu za 10 tysięcy złotych wykorzystał nawet swoje koło ratunkowe. Czy udało mu się przejść dalej?
Share
Milionerzy: ozdobą której ze stolic jest most Vasco da Gamy?
Milionerzy: ozdobą której ze stolic jest most Vasco da Gamy?Źródło: Materiały prasowe
d37v4x0

Tomasz z Warszawy był już na piątym etapie. Zbliżał się powoli do kolejnej gwarantowanej sumy 40 tys. złotych, jednak czekało go pytanie związane z geografią i miastami Europy. Było warte 10 tys. złotych i dotyczyło jednego z mostów nazwanego imieniem wybitnego odkrywcy. Ozdobą której ze stolic jest most Vasco da Gamy?

  • Lizbony
  • Paryża
  • Rzymu
  • Londynu

Uczestnik Milionerów skojarzył nazwisko odkrywcy z jego miejscem pochodzenia. Nie był jednak pewien swojej odpowiedzi. Z góry odrzucił Rzym i Londyn, a do wyboru pozostały mu Lizbona i Paryż. Mężczyzna postanowił skonsultować się ze swoim kolegą z pracy. Obydwaj postawili na Lizbonę. Uczestnik poprosił prowadzącego o ostateczne zaznaczenie odpowiedzi A – Lizbona.

d37v4x0

Most Vasco da Gamy znajduje się w Lizbonie

Prawidłową odpowiedzią była oczywiście Lizbona. Uczestnik Milionerów odpowiedział poprawnie i przeszedł do następnego etapu. Most Vasco da Gamy znajduje się w stolicy Portugalii. To najdłuższy most w Europie zaraz po pełnym kontrowersji moście znajdującym się na Krymie. Ma ponad 12 km długości. Budowa mostu Vasco da Gamy ruszyła w 1995 roku, a oficjalne otwarcie nastąpiło trzy lata później.

Most Vasco da Gamy ma sześć pasów ruchu i łączy Lizbonę ze znajdującą się po drugiej stronie rzeki Tag miejscowością. Został nazwany imieniem żeglarza i odkrywcy Vasco da Gamy, który jako pierwszy dotarł drogą morską z Europy do Indii.

d37v4x0

Podziel się opinią

Share
d37v4x0
d37v4x0
Więcej tematów