Qaqwqwrqw

Milionerzy - pytanie za 10 tys o smak umami pokonało uczestniczkę. Dalibyście sobie radę?

We wczorajszym odcinku "Milionerów" padło pytanie warte 10 tysięcy złotych o smak umami. Uczestniczka niestety nie dała sobie z nim rady mimo wykorzystania koła ratunkowego. Jakie inne trudne pytania padły w ostatnim odcinku programu TVN "Milionerzy"?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Szaket, galoty i…Co się jeszcze składa na ancug?” Zobacz, jaka była poprawna odpowiedź na pytanie w teleturnieju "Milionerzy"
"Szaket, galoty i…Co się jeszcze składa na ancug?” Zobacz, jaka była poprawna odpowiedź na pytanie w teleturnieju "Milionerzy" (Materiały prasowe, Fot: Cezary Piwowarski/TVN)
Qaqwqwrqw

Milionerzy - jak przebiegała gra?

Pani Anna Poproch, uczestniczka programu bez problemu poradziła sobie z trzema pierwszymi pytaniami, jednak kolejne, za 5 tysięzy złotych przyniosło pierwsze trudności. Uczestniczka poprosiła o pomoc publiczność przy pytaniu:
W opcji hodowlanej lub na kolanka możemy:

  • adoptować masandrę
  • adoptować maskonura
  • kupić kota
  • nabyć konia

Pobierz grę "Milionerzy" na urządzenia mobilne

Qaqwqwrqw

Ponad połowa osób zasiadających na publiczności miała rację, wybierając odpowiedź C. "Na kolanka" to określenie kotów rasowych z rododem, które nie są przeznaczone do rozmnażania. Niestety kolejne pytanie pokonało uczestniczkę, mimo wykorzystania koła ratunkowego. Pytanie warte 10 tysięcy złotych brzmiało:
Smaku umami raczej nie odnajdziemy:

  • w rosole
  • w bryzolu
  • w parmezanie
  • w miętowych drażach

Pani Anna wskazała odpowiedź "w bryzolu" - niestety błędnie. Smak umami to piąty smak, odryty stosunkowo niedawno. Znajdziemy go przede wszystkim w mięsie, sosie sojowym, serach czy grzybach. To dzięki niemu rosół smakuje w tak charakterystyczny sposób. Prawidłową odpowiedzią na pytanie, gdzie nie odnajdziemy tego smaku będzie: "w miętowych drażach".

Smak umami nadawany jest potrawom także przez dodanie do nich glutaminianu sodu. To jeden z najbardziej charakterystycznych smaków występujący w kuchni azjatyckiej i w dużej mierze to właśnie umami kuchnia chińska czy japońska zawdzięcza opinię jednych z najsmaczniejszych kuchni świata.

Qaqwqwrqw

Zobacz jak inni uczestnicy radzili sobie we wczorajszym odcinku "Milionerów"

Polub WP Tech
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw