Trwa ładowanie...
d1ey60n

Milionerzy: Pytanie o szyjki rakowe warte było 500 tys. złotych. Jak brzmiała prawidłowa odpowiedź?

Szyjki rakowe to mięso, z której części raka? To pytanie w ostatnich odcinku programu "Milionerzy" warte było pół miliona złotych. Sprawdźcie, jak poradziła sobie uczestniczka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Milionerzy. Kolejny odcinek pełen emocji
Milionerzy. Kolejny odcinek pełen emocji (Materiały prasowe, Fot: Cezary Piwowarski/TVN)
d1ey60n

Pani Ania szła jak burza w ostatnim odcinku "Milionerów". Uczestniczkę dzieliły od głównej wygranej dwa pytania i miała do wykorzystania jeszcze 2 koła ratunkowe. Pytanie za 500 tys. brzmiało:
Szyjki rakowe to mięso raka. Z której jego części?

  • A: z głowy
  • B: ze szczypiec
  • C: z tylnych odnóży
  • D: z odwłoka

Uczestniczka zdecydowała się wykorzystać oba, pozostałe koła ratunkowe - telefon do przyjaciela i pomoc publiczności. O ile kolega pani Ani wahał się nad prawidłową odpowiedzią, to publiczność w 90 proc. wskazała na odpowiedź D. Uczestniczka zdecydowała się jednak nie zaryzykować i zakończyła grę z wygraną w kwocie 250 tys. złotych. Wy również możecie spróbować swoich sił w mobilnej grze "Milionerzy" - do pobrania tutaj

Zobacz też: Zadaliśmy Polakom pytanie za milion. Zobaczcie, co odpowiedzieli

Z czego są szyjki rakowe?

Szyjki rakowe to mięsa raka z odwłoka, więc publiczność miała w tym wypadku rację. To bardzo delikatne mięso, które wykorzystywane jest do samodzielnych potraw jak i dodatek, np. do zup. Raki tradycyjnie jada się w Polsce od lat, chociaż w ostatnim czasie ich popularność zmalała.

Powodem jest m.in. mniejsza dostępność raków w wodach, co spowodowane jest zarówno nieregulowanym niegdyś odłowem, jak i brakiem odporności raków na choroby i pasożyty. Raki możemy spotkać w jeziorach, stawach, rzekach i potokach. Gatunki rodzime preferują zbiorniki o czystej wodzie, przybysze z za oceanu nie są tak wymagający.

d1ey60n

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d1ey60n

d1ey60n