Trwa ładowanie...
d14l8yn

Milionerzy. Pytanie o melchior sprawiło uczestniczce sporo trudności

Kolejny odcinek teleturnieju "Milionerzy" znów obfitował w ogromne emocje i masę ciekawych pytań. Jedno z nich, warte 20 tysięcy sprawiło uczestniczce wiele trudności. Zobacz, czy pani Judyta wiedziała, czym jest melchior.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Teleturniej "Milionerzy" po raz kolejny dostarczył sporo emocji
Teleturniej "Milionerzy" po raz kolejny dostarczył sporo emocji (Materiały prasowe)
d14l8yn

Program "Milionerzy" cieszy się dużą widownią nawet podczas emitowania powtórek. Nie inaczej było w czwartek, gdy przed telewizorami zasiadła spora część Polaków, aby dopingować panią Judytę Perczak z Rzeczniowa-Kolonii oraz sprawdzić swoją wiedzę. Po raz kolejny padło wiele interesujących pytań. Najciekawszym z nich z pewnością było to za 20 tysięcy złotych.

Pani Judyta, która z wykształcenia jest bibliotekoznawczynią, nie miała najmniejszych problemów z pytaniami zadawanymi przez prowadzącego. Jej imponująca wiedza zaprowadziła ją aż do pytania za 20 tysięcy złotych, gdzie pojawiła się spora przeszkoda. Uczestniczka usłyszała następujące pytanie:

d14l8yn

Melchior to:

A: celtyckie imię
B: stop metali
C: związek chloru z mendelewem
D: pseudonim pisarza Wańkowicza

Czytaj także: Milionerzy. Personifikacja przeznaczenia i nefrony. Trudne pytania w teleturnieju

d14l8yn

Czym jest melchior?

Uczestniczka postanowiła skorzystać z pierwszego koła ratunkowego, jakim było "pół na pół". Po losowym odrzuceniu dwóch odpowiedzi, na jej ekranie pojawiły się dwie opcje: pseudonim pisarza Wańkowicza oraz stop metali. Ponieważ pani Judyta nie była pewna, postanowiła skorzystać z "telefonu do przyjaciela".

Ta decyzja okazała się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Jej siostra Kamila była w 95 procentach pewna, że poprawną odpowiedzią jest B: "stop metali". Pani Judyta poprosiła o ostateczne zaznaczenie tej opcji. Po chwili obfitującej w ogromne emocje, prowadzący pogratulował jej prawidłowego wyboru.

d14l8yn

Melchior to stop miedzi z niklem, cynkiem i żelazem, charakteryzujący się odpornością na korozję. Jest to również prawdziwe imię pisarza Wańkowicza. Autor m.in. "Bitwy o Monte Cassino" tworzył pod pseudonimem Jerzy Łużyc.

Nowe odcinki teleturnieju "Milionerzy" już wiosną na antenie TVN.

Zobacz także: Milionerzy: co to jest Bad Rabbit? Pytanie zaskoczyło uczestnika

d14l8yn

Podziel się opinią

Share

d14l8yn

d14l8yn
Więcej tematów