Trwa ładowanie...
dggj12o

Milionerzy: Pyszny pischinger wart był 20 tys. zł. Zobaczcie, jak poradził sobie uczestnik

Czym jest pyszny pischinger? Z takim pytaniem, wartym 20 tys. zł zmierzył się pan Daniel we wczorajszym odcinku programu "Milionerzy". Zobaczcie, czy udało mu się poprawnie odpowiedzieć.
Share
Milionerzy i kolejny odcinek pełen emocji
Milionerzy i kolejny odcinek pełen emocjiŹródło: Materiały prasowe
dggj12o

Uczestnik wczorajszego odcinka programu "Milionerzy", pan Daniel szedł jak burza aż do pytania za 20 tys złotych. Wtedy musiał sięgnąć po pierwsze koło ratunkowe. Pytanie brzmiało:
Pyszny pischinger to:

  • A: zimne piwo z pianką
  • B: kanapka z rybą
  • C: waflowy torcik
  • D: serowa rolada z ziołami

Uczestnik od razu odrzucił odpowiedź B, jednak nie chcąc ryzykować, skorzystał z koła ratunkowego. Publiczność zasugerowała odpowiedź C - waflowy torcik, na którą wskazało aż 44 proc. ankietowanych. Pan Daniel zdecydował się posłuchać rady, dzięki czemu udało mu się wybrać 20 tys. zł. Wy również możecie spróbować swoich sił w mobilnej grze "Milionerzy" - do pobrania tutaj

dggj12o

Czym jest pyszny pischinger?

Pischinger, znany również jako piszinger lub tort Pischingera to torcik z wafli przekładanych masą czekoladowo-orzechową. Najczęściej oblany jest również czekoladowym lukrem. Jego nazwa pochodzi od nazwiska wiedeńskiego cukiernika, którego uważa się za ojca przepisy - Oscara Pischingera. Tort Pischingera znany jest od XIX wieku i do dziś powszechny zwłaszcza na terenach dawnej Galicji.

Zobacz też: Zadaliśmy Polakom pytanie za milion. Zobaczcie, co odpowiedzieli

dggj12o

Podziel się opinią

Share
dggj12o
dggj12o
Więcej tematów