Trwa ładowanie...
d2rtzsv

Milionerzy: Krzysztof Penderecki skomponował muzykę do... pytanie za 500 tys. zł

Wczorajsze pytanie w "Milionerach" było niemałym zaskoczeniem dla uczestniczki. Zobaczcie, jak poradziła sobie ze znajomością twórczości Krzysztofa Pendereckiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Milionerzy. Kolejny odcinek pełen emocji
Milionerzy. Kolejny odcinek pełen emocji (Materiały prasowe, Fot: Cezary Piwowarski/TVN)
d2rtzsv

Pani Jolanta rozpoczęła grę w poprzedni odcinku "Milionerów" i dobrze sobie radziła przez większość czasu. Wczorajszy odcinek rozpoczęła mając w zanadrzu jeszcze 2 koła ratunkowe, ale pytanie za 500 tys. zł okazało się niemałym wyzwaniem.
Muzykę skomponowaną przez Krzysztofa Pendereckiego usłyszymy we wszystkich tych filmach. Ale specjalnie stworzył ją do:

Uczestniczka postanowiła skorzystać z ostatniego koła ratunkowego - telefonu do przyjaciela. Mimo pomocy, nie była pewna odpowiedzi i zdecydowała się zrezygnować z dalszej gry, kończąc ją mając na koncie 250 tys. zł. Wy również możecie spróbować swoich sił w mobilnej grze "Milionerzy" - do pobrania tutaj

Zobacz też: Zadaliśmy Polakom pytanie za milion. Zobaczcie, co odpowiedzieli

"Rękopis znaleziony w Saragossie" i muzyka Krzysztofa Pendereckiego

Utworzy Krzysztofa Pendereckiego znalazły się w każdym z powyższych filmów, jednak polski kompozytor napisał muzykę specjalnie dla "Rękopisu znalezionego w Saragossie" Wojciecha Jerzego Hasa. Film miał premierę w 1965 roku, a w rolach głównych mogliśmy zobaczyć Zbigniewa Cybulskiego, Kazimierza Opalińskiego, Igę Cembrzynską-Kondrati i Joannę Jedrykę.

d2rtzsv

Podziel się opinią

Share
d2rtzsv
d2rtzsv
Więcej tematów