Trwa ładowanie...
drr8x8p

Milionerzy. Ile waży człowiek na Marsie? Zobacz poprawną odpowiedź

We wczorajszym odcinku programu "Milionerzy" jak zwykle nie zabrakło wielkich emocji. Uczestnik szedł jak burza i był na dobrej drodze do miliona. Zbyt wielką trudność sprawiło mu jednak pytanie za 250 tysięcy. Jaki jest ciężar człowieka na Marsie? Sprawdź odpowiedź.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Milionerzy. Kolejny odcinek pełen emocji
Milionerzy. Kolejny odcinek pełen emocji (Materiały prasowe, Fot: Cezary Piwowarski/TVN)
drr8x8p

Milionerzy to teleturniej, który od wielu lat dostarcza widzom rozrywkę, jednocześnie pogłębiając ich wiedzę. Wczorajszy odcinek programu przyniósł kolejną dawkę emocji, a wszystko za sprawą Mirosława z Warszawy, którego gra była niezwykle imponująca. Uczestnik bez większych problemów radził sobie z pytaniami z przeróżnych dziedzin pewnie zmierzając po główną nagrodę. Kiedy wszyscy myśleli, że zgarnie 250 tysięcy i zagra o pół miliona, ten niespodziewanie postanowił zakończył grę.

Prowadzący Hubert Urbański przeczytał uczestnikowi pytanie za 250 tysięcy złotych. "Ciężar osoby o masie 100 kg jest na Marsie":

drr8x8p

Odpowiedzi prezentowały się następująco:

A) taki sam jak na Ziemi
B) niemożliwy do określenia
C) 100 razy większy niż na Ziemi
D) 3 razy mniejszy niż na Ziemi

Gracz skłaniał się ku odpowiedzi A, jednak nie był do końca przekonany. Skorzystał z koła ratunkowego i zadzwonił do przyjaciela. Jego znajomy wskazał odpowiedź D, jednak uczestnik podjął decyzję o zakończeniu gry na tym etapie. Pracownik banku z Warszawy wygrał 125 tysięcy złotych.

drr8x8p

Czytaj także: Milionerzy: co atakuje kornik drukarz? Sprawdź, jak poradziła sobie uczestniczka

A jaka była poprawna odpowiedź?

Ciężar ludzkiego ciała zależy od siły grawitacji. Człowiek ważący 100 kilogramów na Ziemi, będzie miał taką samą masę na każdej planecie, lecz zmieni się jego ciężar. Siła ciężkości na Ziemi wynosi około 9,81 m/s², podczas gdy na Marsie około 3,711 m/s². Oznacza to, że ciężar człowieka będzie tam trzy razy mniejszy niż na naszej planecie.

Przy założeniu, że człowiek waży 100 kilogramów, na Marsie jego ciężar wyniósłby około 38 kilogramów. Mirosław mógł więc posłuchać przyjaciela. Poprawna odpowiedź na to pytanie to D.

Zobacz także: Milionerzy: Quo vadis? Pytanie o powieść Sienkiewicza sprawiło uczestniczce kłopot

drr8x8p

Podziel się opinią

Share
drr8x8p
drr8x8p
Więcej tematów