Trwa ładowanie...
d2rrimr

Mielec nie chce 5G i Wi-Fi w szkołach. Rada miejska może wprowadzić zakaz

Mieleccy radni przeprowadzą debatę na temat petycji dotyczącej "ochrony zdrowia mieszkańców przed elektroskażeniami". Sytuacja jest bardzo podobna do głośnej historii rady miast Kraśnik, która niedawno była na ustach całej Polski.
Share
Czy sieć 5G jest szkodliwa dla zdrowia?
Czy sieć 5G jest szkodliwa dla zdrowia?Źródło: Getty Images, Fot: Matthew Horwood
d2rrimr

Tym razem Mielec. Na czwartek zaplanowano sesję internetową w nawiązaniu do skierowanego we wrześniu apelu. Petycja do rady miasta została wysłana przez osobę prywatną i dotyczy tzw. "elektrosmogu". Jej autor twierdzi, że "w wielu krajach odbywają się protesty przeciw zwiększaniu ekspozycji ludzi na promieniowanie radiowe i mikrofalowe oraz eksperymentowaniu na ludziach z wykorzystaniem nowych fal" - czytamy w portalu Hej Mielec.

"Jak zareagujemy na ten eksperyment nikt jeszcze nie wie, ale rząd i lobbyści przemysłu wpadli w amok i już uruchamiają technologię 5G w wielu polskich miastach" - brzmi fragment petycji.

Jaka będzie odpowiedź rady miejskiej? Według portalu Hej Mielec, został już przygotowany projekt uchwały przyjmujący petycję. Rada miejska zwraca uwagę na "brak w środowisku naukowym konsensusu odnośnie wpływu PEM i sieci 5G na człowieka, brak w społeczeństwie szerszej wiedzy odnośnie skutków jego oddziaływania oraz konieczność właściwego systemu monitorowania natężenia PEM w środowisku".

d2rrimr

Zobacz też: Kraśnik jednak strefą z 5G. Sprawdziliśmy, na czym polega "fenomen” miasteczka

Na zapowiedzi decyzji Rady Miasta Mielec odpowiedział prof. dr hab. inż. Andrzej Krawczyk, prezes Polskiego Towarzystwa Zastosowań Elektromagnetyzmu. W liście do redakcji przedstawił argumenty naukowe i ma nadzieję, że radni wezmą je pod uwagę. Zwrócił także uwagę na błędy merytoryczne autora petycji, co powinno otworzyć oczy radnym. List można przeczytać tutaj.

Czytaj także: Dlaczego w Polsce podniesiono limit PEM aż stukrotnie? Ekspert rozwiewa wątpliwości

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2rrimr

Podziel się opinią

Share
d2rrimr
d2rrimr
Więcej tematów