Trwa ładowanie...
d4fskwp
CHIP

Microsoft Xphone wylądował w koszu. "Powinniśmy byli stworzyć telefon dla graczy"

Robbie Bach był współodpowiedzialny za konsole Xbox i Xbox 360 w Microsofcie. Miał też dodatkowy projekt w planach, ale nie znalazł on zainteresowania w kierownictwie firmy.
Share
Microsoft Xphone wylądował w koszu. "Powinniśmy byli stworzyć telefon dla graczy"
Źródło: Materiały prasowe
d4fskwp

Zdaniem Robbiego Bacha, byłego szefa działu Xbox, Microsoft "od zawsze" rozważał wydanie na rynek przenośnej konsoli, jednak za każdym razem decydowano się koncentrować wysiłki na urządzeniu dedykowanemu graniu w salonie. Uważano, że rozproszenie uwagi firmy na wiele produktów zaszkodzi każdemu z nich.

Teraz Bach uważa, że Microsoft powinien był jednak zdecydować się na takowe urządzenie, które "z pewnością zdobyłoby popularność". Jego zdaniem, Microsoft Xphone byłby bestsellerem z uwagi na potęgę marki Xbox, która, trzeba przyznać, cieszyła się olbrzymią sympatią ze strony rynku (i nadal się cieszy, choć już nieco mniejszą).

Microsoft w pewnym sensie zrealizował marzenie Bacha. Smartfony z Windows Phone i Windows są powiązane z chmurą Xbox Live i oferują gry brandowane marką Xbox. Choć, oczywiście, ich podzespoły nie wyróżniają się względem innych telefonów i nie oferują układów graficznych pozwalających na generowanie oprawy jakości godnej przenośnej konsoli do gier.

d4fskwp

Czy Microsoft kiedyś powróci do tej koncepcji? Tego nie wiadomo, jednak trzeba przyznać, że taki ruch mógłby dobrze wpłynąć na wizerunek nie tyle samego Microsoftu, co jego Lumii. Oczywiście, w zależności od tego, w jaki sposób koncepcja zostałaby zrealizowana, nie mniej osoby odpowiedzialne za odrzucenie pomysłu Bacha zapewne wiedziały co robią.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: ?Powinniśmy byli stworzyć telefon dla graczy??

d4fskwp

Podziel się opinią

Share
d4fskwp
d4fskwp
Więcej tematów