Trwa ładowanie...
d1dod44
Internet

Microsoft uruchomił Centrum do walki z przestępczością cyfrową

Microsoft otworzył Centrum do walki z przestępczością cyfrową. Inicjatywa ta ma wspierać działania, których celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w sieci. Centrum będzie łączyć działania ekspertów z zakresu prawa i technologii oraz umożliwiać wykorzystanie zaawansowanych narzędzi i rozwiązań informatycznych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Microsoft uruchomił Centrum do walki z przestępczością cyfrową
(garethr / flickr.com / CC)
d1dod44

Każdego roku przestępstwa cyfrowe zbierają swoje żniwo kosztem milionów konsumentów na całym świecie. Według danych CERT.GOV.PL, w porównaniu z 201. rokiem, liczba obsłużonych przez zespół CERT incydentów w roku 2012 zdecydowanie wzrosła. Zdecydowaną większość z nich stanowiły tzw. botnety, połączone w sieci komputery zarażone złośliwym oprogramowaniem, wykorzystywane przez cyberprzestępców do wysyłania spamu, kradzieży danych, generowania tzw. „fałszywych kliknięć”, itp. Ponadto zespół CERT stale otrzymuje znaczną liczbę zgłoszeń odnośnie do skanowania sieci w poszukiwaniu podatności oraz wysyłki wiadomości typu SPAM.

Inne istotne zagrożenie to tzw. phishing –. proceder ten polega na wyłudzaniu poufnych informacji od użytkownika poprzez podszycie się np. pod bank czy sklep internetowy. Centrum do walki z przestępczością cyfrową będzie zajmować się walką z tego typu przestępstwami, ale także z przypadkami kradzieży własności intelektualnej i procederem wykorzystywania dzieci w sieci.

Zasięg Centrum do walki z przestępczością cyfrową będzie rozszerzony do 1. biur satelickich i regionalnych laboratoriów znajdujących się na całym świecie – w Pekinie, Berlinie, Bogocie, Brukseli, Dublinie, Gurgaon, Hongkongu, Monachium, Singapurze, Sydney oraz Waszyngtonie i Edinboro w Stanach Zjednoczonych.

Chroń swój komputer z najlepszym oprogramowaniem antywirusowym!

d1dod44

Podziel się opinią

Share
d1dod44
d1dod44
Więcej tematów