Microsoft szykuje kamerę 3D dla Xboksa 360

Microsoft szykuje kamerę 3D dla Xboksa 360

Microsoft szykuje kamerę 3D dla Xboksa 360
13.05.2009 15:52

Jak donosi "The Wall Street Journal", koncern Microsoft przygotowuje dla swojej konsoli Xbox 360 nowatorską kamerę 3D, która ma zostać wyposażona w system detekcji ruchu wspomagający prowadzenie rozgrywki. Niewykluczone, że nowa technologia zostanie zaprezentowana już podczas czerwcowych targów gier E3 w Los Angeles – pisze gazeta, powołując się na własne źródła informacji z kręgów firmy.

Jak donosi "The Wall Street Journal", koncern Microsoft przygotowuje dla swojej konsoli Xbox 36. nowatorską kamerę 3D, która ma zostać wyposażona w system detekcji ruchu wspomagający prowadzenie rozgrywki. Niewykluczone, że nowa technologia zostanie zaprezentowana już podczas czerwcowych targów gier E3 w Los Angeles – pisze gazeta, powołując się na własne źródła informacji z kręgów firmy.

Taki krok ze strony Microsoftu wydawał się tylko kwestią czasu –. zwłaszcza po przejęciu przezeń pod koniec lutego firmy 3DV Systems, która specjalizuje się w technikach rejestracji obrazu 3D. Prawdopodobnie jest to odpowiedź na konsolę Wii, której sukces jest w dużej mierze zasługą wprowadzenia przez Nintendo innowacyjnej koncepcji obsługi.

288769671304657043

W odróżnieniu od Wii urządzenie Microsoftu ma się obywać bez jednostki kontrolera. Dzięki zastosowaniu technologii 3D kamera firmy z Redmond będzie precyzyjniejsza od innych produktów działających w oparciu o obsługę gestów, takich jak choćby Eyetoy dla PlayStation.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)