Microsoft szykuje kamerę 3D dla Xboksa 360

Microsoft szykuje kamerę 3D dla Xboksa 360

13.05.2009 15:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak donosi "The Wall Street Journal", koncern Microsoft przygotowuje dla swojej konsoli Xbox 360 nowatorską kamerę 3D, która ma zostać wyposażona w system detekcji ruchu wspomagający prowadzenie rozgrywki. Niewykluczone, że nowa technologia zostanie zaprezentowana już podczas czerwcowych targów gier E3 w Los Angeles – pisze gazeta, powołując się na własne źródła informacji z kręgów firmy.

Jak donosi "The Wall Street Journal", koncern Microsoft przygotowuje dla swojej konsoli Xbox 36. nowatorską kamerę 3D, która ma zostać wyposażona w system detekcji ruchu wspomagający prowadzenie rozgrywki. Niewykluczone, że nowa technologia zostanie zaprezentowana już podczas czerwcowych targów gier E3 w Los Angeles – pisze gazeta, powołując się na własne źródła informacji z kręgów firmy.

Taki krok ze strony Microsoftu wydawał się tylko kwestią czasu –. zwłaszcza po przejęciu przezeń pod koniec lutego firmy 3DV Systems, która specjalizuje się w technikach rejestracji obrazu 3D. Prawdopodobnie jest to odpowiedź na konsolę Wii, której sukces jest w dużej mierze zasługą wprowadzenia przez Nintendo innowacyjnej koncepcji obsługi.

Obraz

W odróżnieniu od Wii urządzenie Microsoftu ma się obywać bez jednostki kontrolera. Dzięki zastosowaniu technologii 3D kamera firmy z Redmond będzie precyzyjniejsza od innych produktów działających w oparciu o obsługę gestów, takich jak choćby Eyetoy dla PlayStation.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)