Trwa ładowanie...
CHIP

Microsoft Surfacebook: komputer, którego nie naprawisz

Microsoft Surfacebook to najnowszy laptop Microsoftu , który pojawił się dosyć nieoczekiwanie i został przyjęty nad wyraz dobrze - na tyle dobrze, że nie można zamówić go już przedpremierowo w sklepie Microsoftu. Ciekawe, czy po dzisiejszych informacjach ktoś zrezygnuje ze swojego zamówienia?
Share
Microsoft Surfacebook: komputer, którego nie naprawisz
Źródło: Materiały prasowe
d3et1xs

A jakie to informacje? Portal iFixit, który słynie z tego, że rozbiera praktycznie każdą nową zabawkę, dostał już Surfacebooka do testów. Jeśli chodzi o stopień "rozkręcalności", to Surfacebook jest w tej kwestii bardzo podobny do linii Surface Pro, czyli: "bez serwisu ani rusz". Jedyne, z czym teoretycznie można poradzić sobie samemu, to wymiana dysku SSD, o ile w ogóle uda nam się otworzyć komputer.

Oprócz dysku, większość komponentów zamocowana jest na stałe, a do tego zamontowana jest "pod spodem" płyty głównej, co oznacza, że oprócz otworzenia samego komputera, trzeba wyjąć jeszcze płytę - to dość skomplikowana czynność. W domowym zaciszu będzie to praktycznie niemożliwe.

To oczywiście nie jest żadna złośliwość ze strony Microsoftu. Najnowsze trendy wymagają od producentów jak najcieńszych urządzeń, których konstrukcje nie czynią ich tym samym przyjaznymi do naprawy we własnym zakresie. Poza tym, serwis Microsoftu cieszy się dość dobrą renomą, więc z naprawą Surfacebooka nie powinno być żadnego problemu. Oczywiście nie licząc tych kilku tygodni, które komputer spędzi z dala od właściciela.

d3et1xs

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Szał na Windows 10 powoli mija

d3et1xs

Podziel się opinią

Share
d3et1xs
d3et1xs
Więcej tematów