Microsoft spadł na trzecią pozycję w rankingu firm technologicznych

Microsoft spadł na trzecią pozycję w rankingu firm technologicznych

Microsoft spadł na trzecią pozycję w rankingu firm technologicznych
Źródło zdjęć: © Johannes Marliem / CC
14.05.2015 10:23, aktualizacja: 14.05.2015 11:32

Świat nowych technologii wciąż ewoluuje - chcąc utrzymać się w pierwszej trójce, firmy muszą trzymać rękę na pulsie, jeśli chodzi o sprzęt mobilny. Firma Samsung okazała się działać o wiele skuteczniej od Microsoftu, dzięki czemu gigant z Redmond stracił swoje zaszczytne drugie miejsce.

Według magazynu "Forbes", Microsoft stał się trzecią najbogatszą firmą na świecie w segmencie nowych technologii. W listopadzie 2014 roku gigant z Redmond zajmował jeszcze drugą pozycję, jednak ostatni kwartał okazał się o wiele lepszym okresem dla koreańskiego Samsunga, który razem ze swoimi nowymi flagowcami - S6 i S6 Edge - przypuścił atak na pozycje Microsoftu.

Zanim zaczniemy ekscytować się zmianami na podium, należy pamiętać, że mówimy tutaj o jednym, wewnętrznym rankingu prowadzonym przez magazyn "Forbes". Bardziej wiarygodnym źródłem będą raporty finansowe obu firm, które zostaną opublikowane pod koniec roku - wtedy też zresztą ukaże się Windows 10, najważniejszy obecnie projekt Microsoftu.

Do tego, statek z Redmond ma nowego kapitana - Microsoft pod kierownictwem Nadelli zbiera coraz lepsze recenzje, a produkty firmy dostępne dla systemów konkurencji (Android, iOS) często okazują się lepsze od "rdzennych aplikacji".

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Oskarżony o pedofilię za selfie z Vaderem

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)