Microsoft rozważa wydanie darmowej wersji Windows 8.1

Microsoft rozważa wydanie darmowej wersji Windows 8.1
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

03.03.2014 10:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Oprócz pogłosek o tym, jakoby Microsoft rozważał obniżenie opłat związanych z licencjonowaniem swojego mobilnego systemu Windows Phone dla producentów smartfonów, portal The Verge dotarł do informacji o nowej, darmowej wersji Windowsa 8.1.

"Windows 8.1 with Bing" to nieoficjalna nazwa nowego systemu, który w odróżnienia od zwykłej, aktualnie dostępnej wersji okienek, miałby być darmowy.

Drugi człon nazwy: with Bing, sugeruje, że darmowy Windows oferowałby (i gorąco namawiał) swoim użytkownikom pełen pakiet usług Microsoftu: wyszukiwarkę Bing, pakiet biurowy Office w chmurze, przeglądarkę Internet Explorer, itd. Oczywiście, jeśli ktoś chciałby rozszerzyć funkcjonalność darmowych narzędzi działających na jego darmowym systemie... cóż, musiałby zapłacić.

Darmowa wersja Windowsa z pewnością pojawiłaby się na najtańszych komputerach dostępnych na rynku. Byłby to genialny ruch ze strony Microsoftu, który pozwoliłby na konkurowanie z coraz popularniejszym (jeśli mówimy właśnie o tym najtańszym segmencie sprzętu) systemem Google'a, ChromeOS.

Nazwa sugeruje również, że darmowy Windows skupiałby się na operacjach w przeglądarce internetowej. Ciekawe, czy można by zainstalować tam coś innego niż Internet Explorer.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Anonymous z Ukrainy wysyłają Polsce ostrzeżenie"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)