Trwa ładowanie...

Microsoft rozpoczyna przedsprzedaż deweloperskiej wersji HoloLens

Microsoft rozpoczął właśnie przedsprzedaż swoich HoloLens. Gogle rozszerzonej rzeczywistości mają trafić do zainteresowanych deweloperów w USA i Kanadzie już pod koniec marca. Niestety, ich cena nie należy do najniższych.

Share
Microsoft rozpoczyna przedsprzedaż deweloperskiej wersji HoloLens
Źródło: giznet.pl
d42jzc5

Z okazji rozpoczęcia przedsprzedaży Microsoft podzielił się nowymi informacjami dotyczącymi HoloLens. Urządzenie będzie wyposażone w 32-bitowy procesor Intela oraz specjalny układ HPU (Holographic Processing Unit), którego zadaniem będzie przetwarzanie danych z czujników rozpoznających topografię otoczenia. W goglach HoloLens zmieściły się także 2 GB pamięci RAM 6. GB pamięci wewnętrznej oraz moduły WiFi i Bluetooth. Urządzenie ma być całkowicie autonomiczne, a jego akumulator ma pozwolić na 2-3 godziny nieprzerwanej pracy.

Gogle wyposażone zostały ponadto w sześć kamer, z których jedna będzie odpowiedzialna za postrzeganie głębi, a jedna za nagrywanie obrazu, który zobaczyć będzie mógł użytkownik. Ponadto, na goglach zamontowano aż cztery mikrofony, które mają zapewnić płynną obsługę poleceń głosowych. Całość waży niewiele ponad pół kilograma.

Trzeba przyznać, że to całkiem sporo wyposażenia jak na jedne gogle. Ich cena jest więc równie wysoka –. Microsoft liczy sobie za nie 3000 dolarów. Na razie nie wiadomo czy wersja przeznaczona dla zwykłych użytkowników będzie różniła się od tego, co otrzymają deweloperzy.

Polecamy na stronach Giznet.pl: Mercedes rezygnuje z robotów na rzecz ludzi

JB

d42jzc5

Podziel się opinią

Share
d42jzc5
d42jzc5
Więcej tematów