Microsoft opracował własną wersję Linuxa

Microsoft opracował własną wersję Linuxa18.09.2015 15:39
Microsoft opracował własną wersję Linuxa
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons

Współczesne czasy to ogólny triumf systemu Linux, zwłaszcza jeśli będziemy pamiętać, że Android także należy do tej rodziny. Ale żeby tak korzystał z niego również Microsoft?

Dystrybucja Linuxa opracowana przez Microsoft nosi nazwę Azure Cloud Switch i została opracowana jako system operacyjny łączący różne platformy i sieciowe bazy danych. Microsoft wprost przyznaje, że ACS bazuje na Linuksie, a równocześnie tłumaczy, z jakich powodów zdecydował się na jego opracowanie i udostępnienie.

Jak wyjaśnia Kamala Subramanian, główna architekt działu Azure Networking w firmie Microsoft, chodzi o potrzebę integracji i współdziałania wielu różnych rodzajów oprogramowania i wielu różnych urządzeń sieciowych w taki sposób, by mimo przeszkód tworzyły one sprawnie działającą sieć (chmurę). System Azure Cloud Switch został także opracowany po to, by umożliwić Microsoftowi znacznie szybsze testowanie oprogramowania sieciowego, jego debugowanie i naprawianie błędów. Jego zaletą jest też skalowalność i umiejętność dodawania i dostosowywania określonych funkcji do potrzeb poszczególnych centrów danych i sieci komputerowych.

Jedyne, czego Microsoft nie wyjaśnia, to powód, dla którego postanowił opracować ACS jako jedną z dystrybucji systemu Linux. Nie ulega jednak wątpliwości, że Satya Nadella kieruje Microsoftem w naprawdę otwarty sposób – jeśli najkrótsza droga prowadząca do celu wydaje się może nieco szokująca, to nie stanowi to dla niego problemu. I chyba właśnie dzięki temu możemy pisać o Linuksie opracowanym przez Microsoft.

Ten komputer Microsoftu zajmie całą ścianę

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Toyota pracuje nad latającym samochodem

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)