Microsoft: Jeden Sklep dla wszystkich aplikacji

Microsoft: Jeden Sklep dla wszystkich aplikacji13.02.2014 14:30
Microsoft: Jeden Sklep dla wszystkich aplikacji
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Microsoft od dawna sugeruje, że wkrótce ma zniknąć różnica pomiędzy aplikacjami pisanymi dla tabletów, komputerów i telefonów. Dziś dowiedzieliśmy się kilku szczegółów na ten temat.

(fot. www.chip.pl)

288763051686246547
Źródło zdjęć: © (fot. www.chip.pl)
288763051686312083
Źródło zdjęć: © (fot. www.chip.pl)

Jak donosi @AngelWZR na swoim koncie twitterowym, a jest to osoba, która w przeszłości zdążyła się już wykazać ciekawymi i prawdziwymi informacjami, Microsoft jest coraz bliżej połączenia Sklepu Windows i Sklepu Windows Phone. Swoje rewelacje ilustruje slajdami z wewnętrznej prezentacji Microsoftu.

Pierwszy ze slajdów opisuje "aplikacje z uniwersalnego sklepu" oraz możliwość "tworzenia pojedynczej aplikacji, która zadziała na Windows Phone oraz na Windows i która ma dwa interfejsy, stworzone w Visual Studio, dopasowane do małych i dużych wyświetlaczy".

Na drugim slajdzie napisano, że większość interfejsu tych aplikacji może się nadawać do wszystkich rodzajów urządzeń i tylko około 2. procent jego elementów trzeba przygotować dla każdego z urządzeń z osobna.

Wszystko wskazuje na to, że owe uniwersalne aplikacje będzie można pisać już od momentu premiery systemu Windows Phone 8.1. który ma się pojawić już na wiosnę tego roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)