Microsoft i jego serwis strumieniujący gry z sieci

Microsoft i jego serwis strumieniujący gry z sieci29.09.2014 14:14
Microsoft i jego serwis strumieniujący gry z sieci
Źródło zdjęć: © Stuff

Neowin donosi, że Microsoft przymierza się do uruchomienia usługi, której celem będzie strumieniowanie na przeglądarki internetowe gier stworzonych na konsolę Xbox 360. Co ciekawe, podobno w przyszłości w ramach serwisu dostępne będą również tytuły wydane na Xboksa One.

Nie pierwszy raz słyszymy plotki o serwisie tego rodzaju. Pod koniec ubiegłego roku w siedzibie Microsoftu podobno odbyło się spotkanie, podczas którego uruchomiono Halo 4 na różnych platformach. Ponadto niedawno pojawił się na Microsoft Reach artykuł o rozwiązaniach umożliwiających zminimalizowanie opóźnienia powstającego podczas strumieniowania danych z chmury.

Według Neowin serwis Microsoftu będzie działać w 6. kl./sek., a jeśli połączymy go ze wspomnianą powyżej technologią być może zaoferuje prędkość podobną do edycji płytowych gier. Teraz musimy tylko poczekać, aż Microsoft stwierdzi, iż warto pokazać usługę szerokiej publiczności. Zważywszy na obecność na rynku PlayStation Now, być może nie będziemy musieli długo czekać.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)