Trwa ładowanie...
d4a64oz
CHIP

Microsoft coraz lepszy w walce z wirusami

System Windows ma wiele mechanizmów do ochrony danych użytkownika. Jednym z nich jest Windows Defender, który wykrywa i usuwa złośliwe oprogramowanie. I, jak się okazuje, staje się coraz skuteczniejszy.
Share
Microsoft coraz lepszy w walce z wirusami
Źródło: Haz - Fotolia.com
d4a64oz

Kto wie, być może za jakiś czas kupno oprogramowania antywirusowego będzie już zupełnie mijało się z celem. Według testów organizacji AV-Test, Windows Defender od Microsoftu staje się bardzo dobrą propozycją jako samodzielne rozwiązanie do ochrony przed złośliwymi programami.

Do tej pory w testach AV-Test moduł Windows Defender radził sobie słabo. Jednak tym razem zajął mocną pozycję, choć nadal tytuł lidera należy do Kaspersky Lab. A to oznacza, że typowy użytkownik, który wie jak posługiwać się komputerem i który nie ma na nim krytycznych, np. wartych dużych pieniędzy danych, może właściwie odpuścić sobie kupno dodatkowego programu antywirusowego.

Pełne wyniki rankingu AV-Test znajdziecie poniżej. W poszczególnych kolumnach przedstawione są rezultaty uzyskane w trzech kategoriach testowych - jakość ochrony, wydajność i łatwość użytkowania.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Samsung Galaxy S7 będzie miał niesamowity aparat

d4a64oz

Podziel się opinią

Share
d4a64oz
d4a64oz
Więcej tematów