Microsoft chce kupić patenty zaopatrującej w gadżety amerykańskie wojsko

Microsoft chce kupić patenty zaopatrującej w gadżety amerykańskie wojsko

Microsoft chce kupić patenty zaopatrującej w gadżety amerykańskie wojsko
Źródło zdjęć: © Giznet.pl
23.09.2013 10:00

Od ponad roku pojawiają się plotki na temat tego, że Microsoft pracuje nad własnymi okularami Augmented Reality. Okazuje się, że może to być część szerszego planu zawojowania tworzącego się właśnie rynku tzw. „wearable electronics”. TechCrunch donosi, że Redmond zamierza kupić ponad 140 patentów dotyczących tej dziedziny.

Sprzedającym ma być mało znana firma o nazwie Osterhout Design Group zajmująca się projektowaniem urządzeń, które użytkownik może założyć na siebie i często obsługiwać bez pomocy rąk. ODG nie jest szerzej rozpoznawalna, ponieważ ta kalifornijska firma zajmuje się przede wszystkim projektowaniem gadżetów na potrzeby amerykańskiego wojska.

Według informatorów serwisu TechCrunch, kilka z posiadanych aktualnie przez Osterhout Design Group patentów dotyczy bezpośrednio technologii Augmented Reality, choć nie tak „ugrzecznionej”. jak w przypadku Google Glass. Według informatorów portalu, gadżety, które w ciągu czternastu lat stworzyła firma są „Mocno w stylu Robocopa. Mocno w stylu Terminatora”. Technologia posiadana przez nich pozwala na przykład stworzyć gogle, które pomagają użytkownikowi wykryć kierunek, z którego nadlatują poruszające się szybko obiekty. Inne pozwalają widzieć co dzieje się za zamkniętymi drzwiami.

Generalnie założyciel firmy –. Ralph Osterhout – ma dość bujną wyobraźnię, jeśli chodzi o gadżety. Na tyle bujną, że był wynajmowany jako zewnętrzny konsultant podczas prac nad filmami o Jamesie Bondzie. Zajmował się oczywiście konsultowaniem gadżetów agenta 007.

Sama transakcja opiewać ma na 20. milionów dolarów, ale nie wiadomo jeszcze, czy ostatecznie zostanie ona zawarta. Z jednej strony obie firmy negocjują co tak naprawdę zostanie sprzedane (czy tylko patenty, czy może też część samego przedsiębiorstwa), z drugiej Google, LG oraz Samsung również wyraziły zainteresowanie technologiami posiadanymi przez Osterhout Design Group.

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)