Meizu Pro 6 z procesorem Samsung Exynos 8890

Strona głównaMeizu Pro 6 z procesorem Samsung Exynos 8890
09.05.2016 12:00
Meizu Pro 6 z procesorem Samsung Exynos 8890
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Pro 6, czyli "okręt flagowy" Meizu okazał się - przynajmniej według niektórych - pewnym rozczarowaniem, jeśli chodzi o poziom wyposażenia. Nowa wersja z Exynosem 8890 może to zmienić.

W chwili premiery Meizu Pro 6 chwalony był za ciekawy wygląd i stosunkowo atrakcyjną cenę, jednak chipset Helio X25, z którego korzystał, nie spotkał się już z uznaniem fachowców. Tym bardziej, że na rynku znaleźć można inne, nawet znacznie tańsze smartfony z tym chipsetem, takie jak Le 2 Pro, kosztujący około 232 dolary. Cena Meizu Pro 6 jest o niemal 150 dolarów wyższa.

Główny problem polegał jednak na pewnym rozczarowaniu wydajnością urządzenia, nie do końca pasującą do określeń typu "pro" czy "flagowy". Jest jednak szansa, że to się zmieni, bo w sieci wypłynęła specyfikacja innej wersji tego smartfona, wyposażonego w układ Exynos 8890 i 4 GB pamięci RAM. Co więcej, można się domyślać, że byłaby to pamięć nowszego, wydajniejszego typu. Helio X25 nie przewiduje współpracy z takimi pamięciami, dopuszczając tylko starszy, wolniejszy standard. A zatem istnieje spora szansa, że nowa, naprawdę profesjonalna wersja Meizu Pro 6 będzie w istocie znacznie wydajniejsza.

słk

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: nVidia prezentuje nowe karty geForce GTX 1070 i 1080

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)