Maszyny pochłaniają 7 proc. światowego roamingu

Maszyny pochłaniają 7 proc. światowego roamingu

Maszyny pochłaniają 7 proc. światowego roamingu
Źródło zdjęć: © alexskopje - Fotolia.com
14.01.2016 14:16, aktualizacja: 14.01.2016 15:52

Liczba połączeń roamingowych realizowanych przez komunikujące się ze sobą urządzenia, czyli M2M (Machine-to-Machine) podwoiła się w 2015 roku. To już 7% globalnego ruchu w roamingu.

Liczba połączeń roamingowych realizowanych przez komunikujące się ze sobą urządzenia, czyli M2M (Machine-to-Machine) podwoiła się w 2015 roku. To już 7 proc. globalnego ruchu w roamingu.

W 2015 roku z połączeń komórkowych "korzystało" 350 mln różnego typu maszyn (np. terminale płatnicze czy bankomaty). W ciągu najbliższych 5 lat liczba połączeń M2M realizowanych w ramach sieci komórkowych wzrosnąć ma do 1,3 mld. Co ciekawe, wzrost liczby urządzeń korzystających przy tym z usług w roamingu międzynarodowego jest jeszcze bardziej dynamiczny.

Obecnie połączenia M2M w roamingu to już ponad 7 proc. wszystkich połączeń roamingowych. Przy zachowaniu aktualnego tempa wzrostu, w 2020 roku z roamingu będzie korzystało więcej maszyn niż bezpośrednio ludzi.

Szybki rozwój komunikującej się elektroniki to duże wyzwanie dla operatorów. Komunikacja M2. oparta jest o zupełnie inne wzorce od ludzkich. Różnią się też od siebie poszczególne urządzenia, jedne potrzebują minimalnych ilości transferu w dużych interwałach, inne transferują olbrzymie ilości danych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)