Trwa ładowanie...
d3or40z
CHIP
android

Masz telefon z Androidem? Zainstalujesz na nim Sailfish OS!

Fińska firma Jolla nie chce ograniczać systemu Sailfish OS tylko do swoich smartfonów - już pracuje nad udostępnieniem go dla posiadaczy urządzeń z Androidem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Masz telefon z Androidem? Zainstalujesz na nim Sailfish OS!
(giznet.pl)
d3or40z

Sailfish OS opiera się na mobilnym systemie operacyjnym MeeGo, który Nokia ostatecznie porzuciła po wydaniu na rynek smartfona N9. Nowy OS wykorzystuje framework Nemo z dostosowanym interfejsem użytkownika, a zainstalowany może być na sprzęcie zarówno w architekturze ARM, jak i x86. To oznacza, że nie musimy kupować smartfona Jolla z komponentami ze średniej półki za dość wygórowaną cenę 399 euro, ale będziemy mogli zainstalować ów system także na smartfonach z Androidem. Drugim dnem takiego stanu rzeczy będzie znacznie szersza dostępność programistów do nowego OS-u , którzy także nie będą zmuszani do kupowania dość drogiego sprzętu z Finlandii.

Jak przyznaje dyrektor firmy Jolla, Tomi Pienimäki, jego firma działa zarówno na rynku urządzeń, jak i systemów operacyjnych, a w tej drugiej sferze najbardziej liczy na chińskich konsumentów - to do nich chce dotrzeć, umożliwiając instalację OS-u na smartfonach z Androidem.

Sam system ma być dystrybuowany za darmo, a firma chce zarabiać na aplikacjach, usługach i reklamie.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "PlayStation 4 złamana przez hakerów"

d3or40z

Podziel się opinią

Share
d3or40z
d3or40z
Więcej tematów