Trwa ładowanie...
d30ule7
Giznet.pl
Gadżety

Masz taki stary zegarek z kalkulatorem? Możesz go sprzedać za 45000 zł

Na długo przed tym zanim pojawiły się pierwsze doniesienia o zegarku iWatch, a Samsung zaczął reklamować swoje inteligentne zegarki w polskich galeriach handlowych, HP stworzyło zegarek HP-01, który śmiało można nazwać przodkiem wszystkich dzisiejszych gadżetów tego typu. Dziś kosztuje on dużo więcej, niż najnowsze smartwatche.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Masz taki stary zegarek z kalkulatorem? Możesz go sprzedać za 45000 zł
(Giznet.pl)
d30ule7

Choć połączenie zegarka i kalkulatora najczęściej kojarzy się nam dziś z Casio, to właśnie Hewlett-Packard jako pierwszy zbudował takie urządzenie. W roku 197. wyposażony w 9 diod LED zegarek HP-01 był nowością, za którą zapłacić trzeba było od 650 do 850 dolarów (równowartość dzisiejszych 2500-3300 dolarów). Co prawda dziś raczej nikt nie chciałby zapłacić tyle za urządzenie, które wyświetla datę, posiada stoper oraz funkcję kalkulatora, ale trzeba pamiętać, że były to pierwsze eksperymenty z tego typu technologią. Produkcja HP-01 została zakończona w 1979 roku.

Obecnie pierwszy zegarek-kalkulator HP jest już tylko ciekawostką i przedmiotem kolekcjonerskim i, jako taki, nie należy do najtańszych. Jeśli macie ochotę na zakup działającego fragmentu historii elektroniki musicie przygotować się na niemały wydatek - jeden z niewielu dostępnych modeli HP-0. jest właśnie do kupienia na eBay'u za "jedyne" 14500 dolarów.

Polecamy na stronach Giznet.pl: Plotki: Samsung Galaxy Note 4 na pierwszych zdjęciach

d30ule7

Podziel się opinią

Share

d30ule7

d30ule7