Trwa ładowanie...
d1p794s

Masz taką konsolę? W Polsce grożą ci za to 3 lata więzienia!

W kategorii terroryzowania społeczeństwa wyprzedziliśmy już Amerykę! Tam za niecałe dwa tygodnie jailbreakowanie iPhonów, tabletów i konsoli będzie przestępstwem ściganym z urzędu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Masz taką konsolę? W Polsce grożą ci za to 3 lata więzienia!
(Thinkstockphotos)
d1p794s

Za posiadanie przerobionego egzemplarza Xboxa albo Playstation można iść do więzienia, czytamy w dzisiejszej “Gazecie Prawnej”. Jak to możliwe?

W ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych z 199. roku czytamy (art. 118):

_ 1. Kto wytwarza urządzenia lub ich komponenty przeznaczone do niedozwolonego usuwania lub obchodzenia skutecznych technicznych zabezpieczeń przed odtwarzaniem, przegrywaniem lub zwielokrotnianiem utworów lub przedmiotów praw pokrewnych albo dokonuje obrotu takimi urządzeniami lub ich komponentami, albo reklamuje je w celu sprzedaży lub najmu, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3. _

d1p794s

_ 2. Kto posiada, przechowuje lub wykorzystuje urządzenia lub ich komponenty, o których mowa w ust. 1, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. _

Już wszystko jasne. Konsola jak najbardziej się kwalifikuje. W “GP”. możemy przeczytać relację studentki, która sama nie łamała zabezpieczeń, ale nieświadomie (jak twierdzi) kupiła używany sprzęt z tą “wadą”:

- _ Przedstawiono mi zarzut posiadania przerobionej konsoli Xbox 360. Prokuratura chce mi wymierzyć karę 500 zł i 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata _ - mówi.

Niebywałe. Nawet w myśl tej drakońskiej ustawy - nie rozumiem skąd prokuratura wyciągnęła trzy lata. Czas zakopać “plejaka”. w ogródku... nie, to nie wystarczy, trzeba go utopić w rzece!

d1p794s

Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d1p794s

d1p794s
d1p794s