Trwa ładowanie...
d184xhw

Masz jakieś produkty OCZ? Sprawdź warunki gwarancji

OCZ to znany producent podzespołów komputerów. Gdybyście rozkręcili swój PC, całkiem prawdopodobne, że znaleźlibyście w środku pamięć RAM, dysk twardy czy zasilacz tej firmy. Niestety OCZ niedawno zbankrutowało. Z okazji skorzystała Toshiba, która kupiła borykającą się z finansowymi problemami firmę za 35 mln dolarów. Niestety, wraz zakupem Japończycy podjęli decyzję o anulowaniu gwarancji na niemal wszystkie produkty OCZ.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Masz jakieś produkty OCZ? Sprawdź warunki gwarancji
(Materiały prasowe)
d184xhw

Właściwie jedyną grupą produktów OCZ, dla których Toshiba wciąż będzie honorować gwarancję są dyski SSD z najwyższych serii. Naprawą gwarancyjną w razie potencjalnej awarii nie muszą się martwić posiadacze dysków Vertex, Vector i większości produktów z serii RevoDrives. Niestety produkty ze środkowej półki - serii Agility - otrzymały skrócony okres gwarancyjny, który potrwa tylko do 2. stycznia 2015.

Złe wieści dla posiadaczy urządzeń OCZ

Złe wieści płyną do wszystkich posiadaczy innych podzespołów OCZ. Toshiba uznała, że dla wszystkich dysków SSD z serii niewymienionych powyżej oraz wszystkich innych grup produktowych, jak zasilacze, pamięci RAM, dyski i pendrive'y USB gwarancje przestają obowiązywać. Szczególnie warto zwrócić na to uwagę w przypadku pamięci przenośnych i RAM - to chyba najczęściej kupowane produkty OCZ w Polsce.

d184xhw

Najbezpieczniej przeczytać gwarancję

Mówiąc o naszym rynku, warto zauważyć, że polskie oraz unijne przepisy chroniące konsumentów nie pozwalają tak po prostu anulować gwarancji na zakupione produkty. Teoretycznie więc, jeśli macie przenośny dysk OCZ czy pamięć RAM z wieczystą gwarancją, możecie dochodzić swoich praw u sprzedawcy oraz nowego właściciela. W praktyce jednak może to oznaczać, że wpadniecie w pułapkę procedur i przerzucania się odpowiedzialnością, która niewarta będzie naszych nerwów i czasu. Najlepszym rozwiązaniem będzie przejrzenie aktualnych, szczegółowych warunków gwarancji dla każdego podzespołu OCZ, jaki chcemy kupić.

_ GB/JG/GB _

Najnowsze i najpopularniejsze smartfony w najniższych cenach! Kliknij i sprawdź oferty!

d184xhw

Podziel się opinią

Share
d184xhw
d184xhw
Więcej tematów