Trwa ładowanie...

Masz 1000 zł i potrzebujesz laptopa? Wyszukaliśmy modele warte uwagi

Nagła potrzeba zakupu komputera to spory wydatek. Jeśli szukasz niedrogiego urządzenia do prostych zadań (do nauki lub sprawdzania poczty) i nie chcesz przepłacać, zwróć uwagę na chętnie wybierane modele w wersji budżetowej. Możliwe, że wystarczy około 1 tys. zł.

Share
Masz 1000 zł i potrzebujesz laptopa? Wyszukaliśmy modele warte uwagi
Źródło: unsplash.com
dfr5z5y

Mały, ale dzielny – laptop za 1 tys. zł

Niedrogi laptop to przydatne urządzenie. Bajka dla dzieci w podróży, poczta, newsy, szybki wgląd w notatki na uczelni lub w pracy przed ważnym spotkaniem. Na niedużym ekranie lekkiego komputera szybko wyświetlisz prezentację lub zdjęcia. Takie kompaktowe urządzenie nie nadszarpnie domowego budżetu. W cenie między 999 zł do 1,1 tys. zł możemy dostać nawet laptopa z dyskiem o pojemności 1 TB.

Nagła potrzeba wymiany sprzętu? A może tani laptop?

Niższy budżet nie musi przekreślać marzeń o trwałym i wydajnym sprzęcie do pracy lub domowego korzystania z sieci. Stereotyp taniej elektroniki to sprzęt nietrwały, wolny, ciężki, podatny na awarie i uniemożliwiający korzystanie z nowszych aplikacji lub gier. Ten stereotyp skutecznie obalają zgrabne, nowoczesne urządzenia. Taki laptop będzie pomocą w nauce, a w wolnej chwili posłuży też rozrywce. Podstawowe parametry (poza ceną) to przede wszystkim pojemność dysków, rodzaj procesora, a czasem także model karty graficznej.

Niedrogi sprzęt to też… mniejsza obawa o to, że nagle zaginie. Te praktyczne urządzenia są ogólnie dostępne, a pod kątem parametrów wypadają coraz lepiej. Jedną z chętniej wybieranych marek jest Lenovo, oferująca optymalny sprzęt w przystępnej cenie, popularny

dfr5z5y

Jeśli chcemy wybrać tani laptop, będziemy musieli liczyć się z pewnymi ustępstwami. Przekątna ekranu może być niższa niż w droższym sprzęcie, ale w wielu przypadkach mniejszy ekran nie będzie przeszkodą. W tańszym sprzęcie krócej też podziała bateria, ale jeśli planujesz korzystać z niego tylko w domu, to również nie będzie to problemem. Możliwe, że będziemy musieli pogodzić się z mniejszą pojemnością dysku, ale w czasach przechowywania danych w chmurze chyba nie sprawi wam to kłopotu…

Laptop z przeceny?

Urządzenie o obniżonej cenie to nie zawsze laptop poekspozycyjny. Jeśli nasz budżet na komputer jest mocno ograniczony, a czas na zakup coraz bardziej się kurczy – warto poszukać modelu w dobrej przecenie. W ten sposób niskim kosztem zyskamy urządzenie o korzystnych parametrach. W kieszeni zostanie kwota od 100 do nawet 500 zł. Warto wykorzystać okazję, aby zdobyć elegancki i wydajny komputer w atrakcyjnej cenie.

Komu opłaca się tani laptop?

Niedrogi laptop to wybawienie dla osób, które potrzebują dodatkowego sprzętu w domu, w którym jeden komputer przestaje wystarczać. Inwestycja w nowy sprzęt to nie dla każdego realna perspektywa, zwłaszcza teraz, tydzień przed rozpoczęciem roku szkolnego, czyli w czasie, kiedy i tak rodzicom nie brakuje wydatków. Nowoczesne urządzenia są coraz prostsze w obsłudze, dlatego takie laptopy sprawdzą się też jako komputer dla seniora, który chciałby porozmawiać z wnukami mieszkającymi daleko. Urządzenie pozwoli korzystać z możliwości komunikacji z rodziną oddaloną o setki kilometrów, obejrzeć rodzinne zdjęcia lub odpisać na wiadomość.

dfr5z5y

Podziel się opinią

Share
dfr5z5y
dfr5z5y
Więcej tematów