Trwa ładowanie...
dopmq30

Maseczki nowym rodzajem zanieczyszczeń? Francuzi biją na alarm. Oto szokujące zdjęcia

Maseczki ochronne i lateksowe rękawiczki coraz częściej wyławiane są z Morza Śródziemnego - informuje francuska organizacja ekologiczna. - Uważajcie, to początek nowego rodzaju zanieczyszczeń - ostrzega szef grupy, który zamieścił w sieci szokujące zdjęcia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Maseczki ochronne mogą stać się nowym rodzajem zanieczyszczeń
Maseczki ochronne mogą stać się nowym rodzajem zanieczyszczeń (Opération Mer Propre)
dopmq30

Obostrzenia i szereg nakazów związanych z pandemią koronawirusa przyczyniły się do tego, iż ludzie częściej niż zwykle, nawet mimo pięknej pogody, decydowali się na pozostanie w domach. Eksperci przez wiele tygodni analizowali plusy masowej izolacji, zgodnie dochodząc do wniosku, że skorzystało na niej przede wszystkim środowisko. Niestety, zdjęcia opublikowane przez francuską ekologiczną organizację pozarządową udowadniają, że obecna sytuacja nie należy do zadowalających.

Organizacja pozarządowa Opération Mer Propre, czyszcząc okolice kurortu Golfe-Juan na Lazurowym Wybrzeżu w południowo-wschodniej części Francji, wyłowiła masę odpadów. Wśród nich znaleźli między innymi 62 plastikowe butelki oraz dwie uszczelki. Niestety, w morzu odnaleźli również kilka jednorazowych maseczek i lateksowych rękawiczek, używanych do ochrony przed zarażeniem się koronawirusem.

dopmq30

Organizacja za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikowała szokujące fotografie. Można je obejrzeć poniżej.

"To początek nowego rodzaju zanieczyszczeń"

W związku ze stopniowym zdejmowaniem zakazów przez większość państw, bardzo możliwe, że już wkrótce znów zobaczymy masę turystów na europejskich plażach. Francuska organizacja przypomina więc o dbaniu o środowisko i apeluje o rozwagę.

dopmq30

- Masek używamy od niedawna, a będziemy ich mieli miliardy. Uważajcie, to początek nowego rodzaju zanieczyszczeń - mówi założyciel Opération Mer Propre, Laurent Lombard.

Przypomnijmy, że 14 maja (3 dni po poluzowaniu restrykcji) osoby sprzątające Paryż informowały o dużej ilości masek porzuconych na ulicach stolicy Francji.

Zobacz także: Druga fala koronawirusa przed nami? Eksperci wyjaśniają, jak może przebiegać

dopmq30

Podziel się opinią

Share
dopmq30
dopmq30
Więcej tematów