Marzenia staną się realne - zaczniemy latać!

Marzenia staną się realne - zaczniemy latać!
Źródło zdjęć: © jetlev-flyer.com

15.02.2009 17:18, aktual.: 16.02.2009 10:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od zarania dziejów ludzie marzyli o tym, by latać. Zapewne jest to niespełnione marzenie większości z nas, aby móc wzbić się wysoko w górę i przeżyć niesamowity, samodzielny lot...

Od zarania dziejów ludzie marzyli o tym, by latać. Zapewne jest to niespełnione marzenie większości z nas, aby móc wzbić się wysoko w górę i przeżyć niesamowity, samodzielny lot - niczym ptak. Jakiś czas temu prezentowaliśmy _ koncept odrzutowego plecaka _. Niestety takie projekty mają to do siebie, że często z różnych przyczyn nie znajdują zastosowania w życiu codziennym. W przypadku _ JETLEV-FLYER _ tak się nie stało.

Po 9 latach żmudnych przygotowań nareszcie zostało zaprezentowane nowe urządzenie, dzięki któremu będziemy w stanie spełnić swoje marzenia – latać! _ JETLEV-FLYER _ jako napęd wykorzystuje zjawisko odrzutu strumienia wody. Pozwala w łatwy sposób wzbić się nawet 1. m (długość węża) nad lustro wody i odbyć stabilny, kontrolowany lot z maksymalną prędkością 65 km/h. W zależności od wersji maszyna została wyposażona w czterosuwowy silnik o mocy 155 lub 215 koni mechanicznych. Z urządzenia mogą korzystać osoby od 150 do 200 cm wzrostu oraz od 40 do 120 kg wagi. Twórcy wynalazku twierdzą, że opanowanie sterowania jest bardzo proste i wystarczy krótki trening by odbyć samodzielny lot.

Zobacz materiał wideo...

Jak na razie projekt jest w ostatniej fazie testów. Pokazowe loty zaplanowane są na marzec 2009 roku i odbędą się w Dubaju oraz w Hamburgu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)