ycipk-2mdxtd

Mark Zuckerberg powołał ugrupowanie polityczne

Założyciel i szef Facebooka Mark Zuckerberg formalnie powołał, wraz z
przedstawicielami wielu znanych firm z Doliny Krzemowej, ugrupowanie polityczne, stawiające sobie
za cel rewizję polityki imigracyjnej, rozwój oświaty oraz badań naukowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mark Zuckerberg powołał ugrupowanie polityczne
(Materiały prasowe)
ycipk-2mdxtd

Utworzenie formacji Fwd.us (fwd jest skrótem słowa forward, czyli naprzód) Zuckerberg ogłosił w czwartek w artykule na łamach "Washington Post". Podkreślił, że USA potrzebują nowego podejścia do tych kwestii, jeśli mają się rozwijać gospodarczo. Chodzi m.in. o zaoferowanie utalentowanym, wykształconym imigrantom możliwości uzyskania obywatelstwa USA.

- _ Mamy dziwną politykę imigracyjną jako naród imigrantów _ - napisał Zuckerberg i podkreślił, że ta polityka nie pasuje do dzisiejszego świata. Wskazał, że Stanom Zjednoczonym potrzebne są rozwiązania, które pozwolą "przyciągnąć najbardziej utalentowanych i pracowitych ludzi, bez względu na to, gdzie się urodzili".

Wezwał też do podniesienia standardów szkolnictwa i poświęcania więcej uwagi nauczaniu przedmiotów ścisłych. 28-letni Zuckerberg, który porzucił studia na Harvardzie, wyjaśnił, że dzisiejsza gospodarka oparta na wiedzy i ideach bardzo różni się od gospodarki XX wieku, której podstawą były bogactwa naturalne, maszyny przemysłowe i praca.

ycipk-2mdxtd

Podkreślił, że ugrupowanie Fwd.us powstało, "by zbudować opartą na wiedzy gospodarkę, której Stany Zjednoczone potrzebują, by zapewnić więcej miejsc pracy, innowacyjność i inwestycje".

Wśród przedstawicieli Doliny Krzemowej, wnoszących wkład w Fwd.us, bądź deklarujących poparcie dla tego ugrupowania są szefowie wielkich i znanych firm, takich jak Google, Yahoo, SpaceX, Tesla Motors, Zynga, czy LinkedIn.

Era Facebooka. Wykorzystaj sieci społecznościowe

Polub WP Tech
ycipk-2mdxtd
ycipk-2mdxtd
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2mdxtd