Trwa ładowanie...
dhxdp96

Mark Zuckerberg powołał ugrupowanie polityczne

Założyciel i szef Facebooka Mark Zuckerberg formalnie powołał, wraz z
przedstawicielami wielu znanych firm z Doliny Krzemowej, ugrupowanie polityczne, stawiające sobie
za cel rewizję polityki imigracyjnej, rozwój oświaty oraz badań naukowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mark Zuckerberg powołał ugrupowanie polityczne
(Materiały prasowe)
dhxdp96

Utworzenie formacji Fwd.us (fwd jest skrótem słowa forward, czyli naprzód) Zuckerberg ogłosił w czwartek w artykule na łamach "Washington Post". Podkreślił, że USA potrzebują nowego podejścia do tych kwestii, jeśli mają się rozwijać gospodarczo. Chodzi m.in. o zaoferowanie utalentowanym, wykształconym imigrantom możliwości uzyskania obywatelstwa USA.

- _ Mamy dziwną politykę imigracyjną jako naród imigrantów _ - napisał Zuckerberg i podkreślił, że ta polityka nie pasuje do dzisiejszego świata. Wskazał, że Stanom Zjednoczonym potrzebne są rozwiązania, które pozwolą "przyciągnąć najbardziej utalentowanych i pracowitych ludzi, bez względu na to, gdzie się urodzili".

Wezwał też do podniesienia standardów szkolnictwa i poświęcania więcej uwagi nauczaniu przedmiotów ścisłych. 28-letni Zuckerberg, który porzucił studia na Harvardzie, wyjaśnił, że dzisiejsza gospodarka oparta na wiedzy i ideach bardzo różni się od gospodarki XX wieku, której podstawą były bogactwa naturalne, maszyny przemysłowe i praca.

dhxdp96

Podkreślił, że ugrupowanie Fwd.us powstało, "by zbudować opartą na wiedzy gospodarkę, której Stany Zjednoczone potrzebują, by zapewnić więcej miejsc pracy, innowacyjność i inwestycje".

Wśród przedstawicieli Doliny Krzemowej, wnoszących wkład w Fwd.us, bądź deklarujących poparcie dla tego ugrupowania są szefowie wielkich i znanych firm, takich jak Google, Yahoo, SpaceX, Tesla Motors, Zynga, czy LinkedIn.

Era Facebooka. Wykorzystaj sieci społecznościowe

dhxdp96

Podziel się opinią

Share

dhxdp96

dhxdp96
Więcej tematów