ycipk-2irv6k

Marcin Banot na hotelu Marriott w Warszawie. Zobacz film ze wspinaczki

Pierwszy weekend czerwca w Warszawie zakończył się niespodziewanym wydarzeniem – po elewacji hotelu Marriott, na sam szczyt wspiął się Marcin Banot ze Śląska. Film ze wspinaczki jest już dostępny w internecie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hotel Marriott w Warszawie
Hotel Marriott w Warszawie (Getty Images)
ycipk-2irv6k

Nagranie trafiło do sieci równo tydzień po opisywanym wejściu na hotel w centrum Warszawy. Marcin Banot, który bez asekuracji wspiął się dach Marriotta (na wysokość około 140 metrów), znany jest przede wszystkim pod pseudonimem BNT. Tak też nazywa się jego kanał na YouTubie, który ma już ponad 200 tys. subskrybentów.

Fani ekstremalnych wrażeń mogą już oglądać nagranie z wejścia na szczyt warszawskiego Marriotta. BNT podczas wspinaczki zachowuje zimną krew i skupienie, choć na koniec przyznaje, że towarzyszył mu strach. W około 20 godzin od opublikowania, nagranie ma już ponad 660 tys. wyświetleń. Zobaczcie sami:

ycipk-2irv6k

Youtuber nie kryje także radości. Do tego wyczynu przygotowywał się od dłuższego czasu, ćwicząc między innymi w swojej "norze" – jak nazywa swoje miejsce pracy w jednej z kamienic na Śląsku. Wejście na hotel w Warszawie to oczywiście nie pierwsza podobna wspinaczka. BNT wspinał się wcześniej na wiele innych, czasem dużo wyższych konstrukcji.

Marcin Banot w swoich filmach często wspomina, że jego idolem jest Alain Robert – znany francuski wspinacz, który wszedł na szczyt warszawskiego Marriotta jeszcze w 1999 roku. Wspinaczka BNT poskutkowała oczywiście wezwaniem szeregu służb, w tym policji i straży pożarnej. Mimo wielkiego zamieszania i paraliżu ruchu, Warszawiacy nie kryli jednak podziwu dla wspinacza.

Polub WP Tech
ycipk-2irv6k
ycipk-2irv6k
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2irv6k