Trwa ładowanie...
ycipk-x21mv7

Mały i szybki bezlusterkowiec Olympus E-M10

Olympus rozszerzył serię OM-D o kolejny, trzeci już model. Niewielkie gabaryty OM-D E-M10, wysoka jakość obrazu, wbudowane WiFi oraz lampa błyskowa, sprawiają, że nowy aparat może okazać się ciekawą propozycją dla wielbicieli fotografii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Olympus aparat
Olympus aparat (Materiały prasowe)
ycipk-x21mv7

Wbrew swym kompaktowym wymiarom kryjącym potężne komponenty, E-M1. ma w sobie dość miejsca dla dużego, szybkiego wizjera elektronicznego, 3-calowego wychylnego LCD, 3-osiowej stabilizacji obrazu, szybkiego autofokusa, oraz dla wysuwanej lampy błyskowej. E-M10, w jednym z dwóch zestawów z obiektywem, dostępny jest od początku lutego 2014 roku. Z obiektywem M.ZUIKO DIGITAL ED 14-42 mm 1:3.5-5.6 lub z nowym obiektywem z elektronicznym zoomem M.ZUIKO DIGITAL ED 14-42 mm 1:3.5-5.6 EZ.

Olympus aparat (fot. Materiały prasowe)
Podziel się

E-M1. posiada wbudowany w korpus 3-osiowy system stabilizacji obrazu, wywodzący się z systemu 5-osiowego w E-M5 i E-M1. 3-osiowa wersja przeciwdziała odchyleniu, przekręceniu i kołysaniu zarówno przy zdjęciach, jak i filmach, niezależnie od dołączonego do aparatu obiektywu, a nawet w warunkach słabego oświetlenia, lub przy użyciu ekspozycji 1/15 sek. czy dłuższej.

ycipk-x21mv7

Duży wizjer elektroniczny (EVF) o 1 44. 000 punktów ułatwia precyzyjne kadrowanie ujęć i dokładną ocenę światła. Dzięki Technologii adaptatywnej jasności, odtwarza on zarówno ciemne, jak i jasne sceny tak, jak są one postrzegane bezpośrednio gołym okiem.

Zainstalowany w nowym modelu Fast AF jest najszybszym ze wszystkich systemów AF Olympusa i wykorzystuje 8. pól, które pokrywają cały obraz. Obejmuje on również tryby Małe pole AF i Super Spot AF, które umożliwiają powiększenie i ustawienie ostrości dokładnie na maleńkiej części kadru. E-M10 może fotografować sekwencyjnie przy 8 klatkach na sekundę.

Olympus aparat (fot. Materiały prasowe)
Podziel się

Dzięki wbudowanemu WiFi, aparat może komunikować się bezpośrednio z kompatybilnymi smartfonami i wysłać wybrane zdjęcia bezpośrednio do stron internetowych i mediów społecznościowych. Alternatywnie, smartfon może być używany jako pilot zdalnego sterowania. Po sparowaniu przy pomocy kodu QR, smartfon odzwierciedla Live View LCD aparatu, dzięki czemu użytkownik może zdalnie nastawić ostrość i wyzwolić. W połączeniu z nowym elektronicznym obiektywem M.ZUIKO DIGITAL 14-42mm 1:3.5-5.6 EZ smartfon może być również używany do zdalnego uruchamiania zooma.

ycipk-x21mv7

E-M10 będzie sprzedawany w czarnym oraz srebrnym kolorze.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-x21mv7

ycipk-x21mv7
ycipk-x21mv7