Trwa ładowanie...
d3lln4a

Mały gadżet - wielki dźwięk. Soundbary i małe kina domowe

Dobrej jakości obraz nie zawsze idzie w parze z perfekcyjną jakością dźwięku. By go poprawić, warto zainwestować w system nagłaśniający. Nie musi kosztować mnóstwa pieniędzy i zajmować całej przestrzeni wokół telewizora. Są mniejsze, tańsze i niemal równie wydajne rozwiązania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Niewielkie urządzenie daje zaskakująco dobry dźwięk
Niewielkie urządzenie daje zaskakująco dobry dźwięk (Adobe Stock)
d3lln4a

Dobry dźwięk z małego gadżetu

Odpowiedzią jest soundbar, który z powodzeniem sprawdzi się w niewielkim salonie. Różni się od klasycznego kina domowego przede wszystkim budową. Kilka odrębnych głośników odpowiadających za konkretne tony zostało połączonych w podłużną belkę, którą można wzbogacić o subwoofer poprawiający jakość niskich brzmień. Sprzęt jest na tyle wąski, że zmieści się pod telewizorem, i ma na tyle duże głośniki, że z powodzeniem poprawi jakość dźwięku. Soundbar można podłączyć do telewizora przy pomocy kabla analogowego lub wejścia HDMI. Urządzenie jest w stanie współpracować z innymi odtwarzaczami czy konsolami, znacznie zwiększając wrażenia z seansu lub rozgrywki.

Kino domowe w wersji mini

W przeciwieństwie do kin domowych, soundbary są stosunkowo tanie. Za dobrej jakości model zapłacisz niecałe 300 zł. Jest jednak jeden haczyk. Pełnię możliwości jesteśmy w stanie osiągnąć tylko w niezbyt dużych, zamkniętych pomieszczeniach. Wydajne głośniki są w stanie emitować dobrej jakości dźwięk, który na niewielkich przestrzeniach sprawdzi się o wiele lepiej. Kino domowe stłoczone w niewielkim salonie czy sypialni sprawi, że dźwięk dochodzący z kilku źródeł będzie się ze sobą zlewał, co może przyprawić o ból głowy.

Soundbar pod telewizor

Zwróć uwagę na to, co oferują producenci sprzętu. W każdej "belce" kryje się od dwóch do ośmiu głośników zwróconych w różnych kierunkach. To powoduje, że płynący z nich dźwięk sprawia wrażenie przestrzenności mimo tego, że pochodzi z jednego miejsca. To sprawia, że większość soundbarów wykorzystuje technologię front surround. Najlepiej będzie postawić go przed telewizorem lub ewentualnie pod. Część nowoczesnych szafek rtv jest przystosowana do montażu belki tuż pod blatem. Warto odpowiednio zaaranżować przestrzeń tak, by zapewnić sobie jak najlepsze właściwości akustyczne.

Szukasz czegoś innego? Sprawdź tutaj:

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d3lln4a

Podziel się opinią

Share
d3lln4a
d3lln4a
Więcej tematów