Trwa ładowanie...
dwaxkpd
CHIP

Magic Leap: nowy projekt Wirtualnej Rzeczywistości Google

Google pochwaliła się właśnie swoją nową technologią o nazwie Magic Leap. Miejmy nadzieję, że technologia skończy o wiele lepiej niż Google Glass
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Magic Leap: nowy projekt Wirtualnej Rzeczywistości Google
(lawrencegs / CC)
dwaxkpd

Google pochwaliło się właśnie swoją nową technologią o nazwie Magic Leap. Miejmy nadzieję, że skończy ona lepiej niż Google Glass

Pod koniec zeszłego roku Google zainwestowało 542 miliony dolarów w firmę Magic Leap. Niewiele było wtedy wiadomo na temat opracowanego przez nią rozwiązania, ale z pewnością musiało być w nim coś, co zainteresowało technologicznego giganta. Teraz w końcu możemy zobaczyć co.

Co warte podkreślenia, obraz, który widzicie na powyższej prezentacji wyświetlany jest bezpośrednio na siatkówce oka użytkownika, co eliminuje problemy związane z ekranami w goglach VR. Jednym z nich jest np. efekt drzwi siatkowych - widoczne linie oddzielające piksele w znajdującym się blisko oka ekranie. Prezentacja przybrała formę gry komputerowej, jednak niegracze również powinni obejrzeć powyższe nagranie. Szczególnie jego początek, na którym pokazano np. korzystanie z aplikacji Gmail zaprojektowanej z myślą o Magic Leap.

dwaxkpd

To oczywiście dopiero prototyp. Nie wiemy nawet, czy urządzenie trafi kiedykolwiek do sprzedaży, a nawet jeśli, to co dalej? Z Google Glass się nie udało.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Mars One to finansowa ściema - twierdzi były kandydat misji

Zobacz także: Jak działają HoloLens - rewolucyjne gogle Microsoftu?

dwaxkpd

Podziel się opinią

Share

dwaxkpd

dwaxkpd