MacBook pomógł w ujęciu włamywaczy

MacBook pomógł w ujęciu włamywaczy

MacBook pomógł w ujęciu włamywaczy
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
14.05.2008 16:30, aktualizacja: 18.05.2008 17:21

Dwaj młodzi mężczyźni zostali zatrzymani przez policję po tym, jak włamali się do jednego z mieszkań w mieście White Plains w amerykańskim stanie Nowy Jork. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, przestępcy wpadli, bo uruchomili skradziony wcześniej komputer - Apple MacBook.

Jak donosi serwis The Journal News - http://www.lohud.com/apps/pbcs.dll/article?aid=2008805100345 23-letni Edmon Shahikian i 20-letni Ian Frias 2. kwietnia br. włamali się do jednego z apartamentów przy alei Ridgeview w White Plains, skąd wynieśli sprzęt elektroniczny o łącznej wartości 5 tysięcy dolarów, w tym dwa notebooki, dwa iPody, telewizor i kilka konsol do gier.

Obraz
© (fot. JupiterImages/EAST NEWS)

Ograbione mieszkanie zamieszkiwały trzy osoby, a jedna z nich zatrudniona była w pobliskim salonie firmy Apple. Wpadła ona na pomysł, aby jednego ze skradzionych komputerów poszukać w Sieci. Wykorzystała do tego obecną w systemie Mac OS X 10.5 Leopard funkcję Back to My Mac ( jej działanie polega na tym, że usługa .Mac wyszukuje w Internecie komputery Mac i wyświetla je w Finderze - w ten sposób można zdalnie kontrolować swój domowy komputer, przenosić pliki, itp. ). Kobieta za pomocą wspomnianej opcji odnalazła skradzionego MacBooka - przestępcy połączyli się z Internetem i dokonywali zakupów przez Sieć - po czym zdołała aktywować kamerę internetową komputera i wykonać zdjęcia włamywaczy.

Jedna z ofiar włamania rozpoznała mężczyzn - okazało się, że byli gośćmi zorganizowanej wcześniej w tym samym mieszkaniu imprezy. Natychmiast poinformowano policję, która zatrzymała przestępców.

15 maja włamywacze staną przed sądem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)