Lytro Illum - niemal magiczna lustrzanka o mega możliwościach

Strona głównaLytro Illum - niemal magiczna lustrzanka o mega możliwościach
24.04.2014 10:09
Lytro Illum - niemal magiczna lustrzanka o mega możliwościach
Źródło zdjęć: © chip.pl

Świat zachwycił się efektem manipulowania ostrością fotografii po jej wykonaniu do tego stopnia, że opcja ta została już dodana do topowych smartfonów m.in. HTC One, Samsung Galaxy S5 czy nowych Lumii. Ale fotografowie patrzyli na Lytro bardziej jak na gadżet, niż profesjonalny sprzęt. Nowy model aparatu może zmienić ich podejście.

Pierwszy Lytro przypominał bardziej podłużne pudełeczko niż aparat fotograficzny. Był jednak zapowiedzią nowego trendu, który ma szansę okazać się przełomowym w fotografii. Manipulowanie głębią ostrości już po wykonaniu zdjęcia pozwala osiągnąć ciekawe efekty i wybrać najlepsze rozwiązanie w domowym zaciszu.

Nad drugą wersją Lytro pracowano już od 200. roku. Ogrom wysiłku włożono w udoskonalenie technologii Light Field. Dzięki nowej matrycy liczącej 40 Megaray'ów (jednostka przechwytywania promieni słonecznych używana w Lytro zamiast tradycyjnych megapikseli) na zdjęciach będziemy mogli nie tylko regulować głębię ostrości, ale także kąt widzenia, co doda do fotografii lekki efekt trójwymiarowości.

Pod względem pozostałych parametrów jest także rewelacyjnie. Aparat posiada obiektyw z ośmiokrotnym zoomem optycznym o ogniskowej 30-25. mm i stałym światłem f/2.0. Najkrótszy czas otwarcia migawki to 1/4000 sekundy. Z tyłu aparatu znajdziemy 4-calowy, odchylany wyświetlacz LCD. Nie zabrakło także modułu Wi-Fi, dzięki któremu zdjęcia będziemy mogli przesłać bezpośrednio na serwery producenta, nasze smartfony czy komputery. Do zestawu dołączone jest także specjalistyczne oprogramowanie, które ułatwi obróbkę zdjęć.

288765656852543635
Źródło zdjęć: © (fot. chip.pl)

Efekty, które widzicie na powyższym filmie i poniższym zdjęciu są rewelacyjnie i nawet nie ma sensu ich przyrównywać do tych, które oferują współczesne smartfony. Doskonałe parametry sprzętu pozwolą nam wykonywać ciekawe, dynamiczne ujęcia obiektów w ruchu. Lytro Illum pojawi się w sklepach w lipcu tego roku w cenie 1599$. Aktualnie można go już zamawiać w przedsprzedaży w cenie 1499$.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Windows ma działać wszędzie

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)