Trwa ładowanie...
d30ule7

Lotnisko Kraków Airport wyda 4,3 mln zł. Zwiększy komfort okolicznych mieszkańców

Ruszył nabór do drugiej edycji programu, według którego lotnisko Kraków Airport oferuje dofinansowanie do wymiany stolarki zewnętrznej. Dotyczy to budynków mieszczących się w okolicy lotniska, które narażone są na hałas powodowany przez samoloty. Pula programu to aż 4,3 miliona złotych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lotnisko w Krakowie oferuje pomoc okolicznym mieszkańcom
Lotnisko w Krakowie oferuje pomoc okolicznym mieszkańcom (MAREK LASYK/REPORTER)
d30ule7

Życie w okolicach lotniska nie należy do przyjemnych. Samoloty w ciągu dnia odlatują nawet co kilka minut, a hałas da się usłyszeć nawet kilka kilometrów dalej. Krakowskie lotnisko przeprowadzi pomiar akustyczny w budynkach okolicznych mieszkańców.

Jeśli pomiar wykaże, że norma hałasu została przekroczona, to właściciel będzie miał prawo otrzymać dofinansowanie. Pieniądze mają zostać przeznaczone na wymianę ram okien oraz drzwi o podwyższonej izolacyjności akustycznej.

"Naszym nadrzędnym celem w tworzeniu zasad programu była chęć faktycznej pomocy mieszkańcom poprzez sfinansowanie wymiany zewnętrznej stolarki okiennej i drzwiowej na taką, która będzie miała odpowiednio wysoką izolacyjność akustyczną. Program jest w stu procentach finansowany ze środków Kraków Airport" - mówił prezes Kraków Airport Radosław Włoszek, podaje PAP.

d30ule7

Zobacz też: Park of Poland. Bilety do Suntago wyprzedają się w ekspresowym tempie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d30ule7

Podziel się opinią

Share

d30ule7

d30ule7