"Łódź podwodna jest gotowa". Elon Musk dotarł do jaskini w Tajlandii

Miliarder z gestem dotarł do jaskini w Tajlandii, gdzie trwa kolejna akcja ratunkowa. Może się okazać, że jego pomoc nie będzie potrzebna, ale mimo to jego ekipa czeka na miejscu. Musk udostępnił nagrania i zdjęcia na portalach społecznościowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elon Musk dotarł do jaskini
Elon Musk dotarł do jaskini (Twitter, Fot: Elon Musk)
WP

Właściciel SpaceX, Tesli, PayPala i Boring Company, jeśli wierzyć w filmiki na jego koncie Instagramowym, osobiście zjawił się w jaskini Tham Luang w Tajlandii. Od 23 czerwca jest w niej uwięziona drużyna sportowa wraz z trenerem. Do dziś uwięzionych pozostaje 4 chłopców i trener.

WP

Elon Musk dotarł na miejsce ze swoją ekipą oraz łodzią podwodną. Mimo wysiłków jego firmy, pomoc może okazać się niepotrzebna. Kierownik akcji ratunkowej prowadzonej w jaskini twierdzi, że urządzenie jest bezużyteczne, bo nie pasuje do jaskini, w której trwa misja. Nie wiadomo, czy można wierzyć w jego słowa, czy też nie. W każdym razie ekipa Muska pozostawiła łódź na miejscu, w razie gdyby wszystko inne zawiodło.

WP

Aktualnie w jaskini trwa trzeci etap akcji ratunkowej. Do zalanej części korytarzy weszło 19 płetwonurków. Szef akcji ratunkowej twierdzi, że być może jeszcze dziś uda się wydobyć chłopców i trenera na powierzchnię.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP