Trwa ładowanie...
Giznet.pl

LG wprowadza gogle VR dla smartfona G3

LG w końcu wkracza do rywalizacji na rynku Virtual Reality. Pomimo braku wcześniejszych oznak zainteresowania tą branżą, firma ruszyła na bój z konkurencją i zaprezentowało swe pierwsze gogle dla fanów wirtualnej rzeczywistości – VR for G3.
Share
LG wprowadza gogle VR dla smartfona G3
Źródło: giznet.pl
d31agv3

Produkt został stworzony w ramach współpracy z Google i stanowi nieco konkretniejszy wariant gogli powstałych w oparciu o platformę Cardboard. Poza doświadczeniem z zakresu projektowania sprzęt VR, gigant z Mountain View dostarczył też oprogramowanie, na jakim bazują okulary LG. W przeciwieństwie do tworu Google, gadżet został zamknięty w dość trwałej obudowie z plastiku, która ukrywa wbudowany magnes neodymowy, umożliwiający sterowanie smartfonem za pomocą jego żyroskopu.

Choć koreańska firma nie ujawniła sugerowanej ceny gogli, należy oczekiwać, że współpraca z Google uczyni je nieco tańszymi od konkurencyjnego akcesorium Samsunga. Stanie się tak przede wszystkim dlatego, że będą one darmowym dodatkiem dla każdego smartfona G3, kupionego po ich premierze. Obecni posiadacze flagowego telefonu LG będą pewnie musieli liczyć się z wydatkiem kilkudziesięciu dolarów.

Niestety, nie podano także daty planowanego debiutu gogli w sklepach na całym świecie. Zgodnie z zapowiedziami firmy, jeszcze w tym miesiącu rozpocznie ona dystrybucję sprzętu w ramach zaplanowanej promocji. Na razie możemy tylko zgadywać, jakie państwa znajdą się w puli „wybranych przez nią rynków”.

d31agv3

Tak czy inaczej, wprowadzenie gogli świetny pomysł, który umożliwi ukazanie pełni możliwości wyświetlacza G3. Uczynienie z nich darmowego dodatku sprawi, że staną się kolejnym atutem i tak dość przyzwoitego smartfona. Miejmy tylko nadzieję, że nie będą one odstawać jakościowo od drogich produktów konkurencji. Jak będzie – dowiemy się jeszcze w lutym.

Polecamy na stronach Giznet.pl: Brytyjska armia tworzy brygadę wojowników Facebooka

d31agv3

Podziel się opinią

Share
d31agv3
d31agv3
Więcej tematów