Trwa ładowanie...
d20kqvo
Informacja prasowa
Wiadomości

LG przekazuje laptopy oraz smartfony do domów dziecka

LG rozpoczyna akcję społeczną #AkademiaDzielenia i przekazuje laptopy oraz smartfony do Domów Dziecka, zachęcając branżę i społeczeństwo do wspólnej inicjatywy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sprzęt trafi do domów dziecka
Sprzęt trafi do domów dziecka (LG Polska)
d20kqvo

Przymusowa nauka online stanowi obecnie największe wyzwanie dla uczniów i rodziców. Wiele polskich rodzin jest wykluczona cyfrowo, nie ma dostępu do internetu, albo sprzętu komputerowego. W jeszcze trudniejszej sytuacji są podopieczni Domów Dziecka, którym brakuje podstawowych narzędzi do pracy.

Marka LG, kierując się mottem "Life’s Good when You share", rusza z akcją społeczną #AkademiaDzielenia, w której przekazuje ultrabooki oraz smartfony z dużymi ekranami do nauki online najbardziej potrzebującym Domom Dziecka, m.in. w Zawierciu, Rypinie, Tczewie, Otorowie, Lubieniu Kujawskim, Przemyślu, Brzeziu, Oświęcimiu czy Fromborku. Jednocześnie pragnie przyłączyć się do ruchu społecznego i zachęcić społeczeństwo do "wiosennych porządków" i odkurzenia swoich zbędnych komputerów oraz laptopów. Sprzęty te w dobie izolacji dzieci mogą stać się niezbędne, a dzięki zaangażowaniu społeczeństwa zyskają drugie życie w rękach dzieci, którym własna sytuacja w izolacji wydaje się jeszcze bardziej beznadziejna. Realną pomoc w postaci sprzętów dostanie min. 70 dzieciaków, komputery i laptopy zostaną u nich po minięciu epidemii.

One Day x Life’s Good dają moc

LG wspiera idee bliskie własnemu DNA i angażuje się w akcję zapobiegania wykluczeniu cyfrowemu wśród dzieci z Domów Dziecka, współpracując od zeszłego roku z partnerską fundacją One Day, opiekującą się Domami Dziecka w całej Polsce. Fundacja doskonale zna potrzeby dzieci w jednostkach wychowawczych, nawet w najdalszych zakątkach Polski i tym samym jest w stanie przekazać adresy do miejsc najbardziej wykluczonych cyfrowo.

Dołącz do akcji #AkademiaDzielenia – być może masz w domu działający komputer lub laptopa, który możesz przekazać potrzebującym dzieciom.

d20kqvo

Jak mogę pomóc?

Wystarczy skontaktować się mailowo z koordynatorem Fundacji One Day, który na bieżąco zbiera i aktualizuje zapotrzebowanie na komputery oraz laptopy w całej Polsce i wskazuje najbardziej potrzebujące Domy. Kontakt do koordynatora akcji: Angelika Czachowska, angelika@oneday.com.pl.

Informacje na temat akcji znajdują się na stronie LG Magazine, na Fanpage marki LG Polska oraz na Fanpage Fundacji One Day.
To już kolejna akcja społeczna zainicjowana przez LG, w której marka zachęca społeczeństwo do dzielenia się z potrzebującymi. W zeszłym roku podczas akcji LG #PodzielSięUbraniem #LGVivace, firma pomogła zebrać ponad 1 tonę ubrań, które zostały wyprane, zdezynfekowane i przekazane bezdomnym.

W tym roku natomiast LG nie tylko dzieli się swoim sprzętem do nauki online – smartfonami K50 i Q60 oraz ultrabookami LG gram. Zachęca też partnerów biznesowych, przyjaciół marki, fanów, media, blogerów i całe społeczeństwo do przyłączenia się do akcji przekazywania laptopów i komputerów, wiedząc, iż razem można pomóc osobom najbardziej bezradnym.

d20kqvo

Podziel się opinią

Share
d20kqvo
d20kqvo
Więcej tematów