LG GA7900 i GA6400 - dwa nowe telewizory z obsługą Google TV

LG GA7900 i GA6400 - dwa nowe telewizory z obsługą Google TV

LG GA7900 i GA6400 - dwa nowe telewizory z obsługą Google TV
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
31.12.2012 13:31, aktualizacja: 02.01.2013 11:46

Na targach CES 2013 w Las Vegas LG Electronics zaprezentuje nową serie telewizorów z funkcją Google TV. Nowe modele, GA7900 i GA6400, dostępne w różnych rozmiarach, mają oferować intuicyjną obsługę oraz ciekawe wzornictwo.

Telewizory będą współpracowały z platformą Google TV. Udoskonalony pilot Magic Remote ma umożliwić wyszukiwanie głosowe. Nowością będzie również odświeżony pulpit Smart Home, który ma zapewnić wygodny dostęp do materiałów VoD, serwisu YouTube oraz innych aplikacji. Dzięki „kartom”. pełniących rolę folderów będzie można przechowywać rozmaite treści treści.

Ponadto będzie istniała możliwość stworzenia karty dostosowanej do własnych zainteresowań, tzw. "My interest Card". Sprawne poruszanie się po interfejsie ma zapewnić nowy pilot Magic Remote Qwerty, który został wyposażony w narzędzia do rozpoznawania mowy.

Telewizory LG Smart TV zostały wyposażone w dwurdzeniowe procesory, które powinny sprawdzić się podczas nawigacji po menu, przeglądaniu stron internetowych oraz strumieniowaniu transmisji wideo. Moc obliczeniowa drzemiąca w procesorze umożliwia również szybkie i precyzyjne przetwarzanie obrazów za pomocą mechanizmu TruPicture XD oraz uzyskiwanie bogatej gamy kolorystycznej i głębokiego kontrastu.

Nowoczesna obudowa Cinema Screen Design to niezwykle cienka ramka, która stwarza wrażenie wyświetlacza całkowicie pozbawionego obramowania.

Telewizory LG Smart TV z funkcją Google TV oferują bezprzewodową łączność z wieloma urządzeniami. Najnowsza aktualizacja aplikacji YouTube na system Android, pozwala na automatyczne połączenie smartfonów oraz tabletów, za pośrednictwem domowej sieci Wi-Fi z platformą Google TV. Funkcja ta niezwykle upraszcza wyświetlanie filmów na ekranie telewizora zapisanych w pamięci posiadanych urządzeń.

Jest też coś dla graczy. Telewizory będą posiadać zainstalowaną aplikację OnLive. Dzięki niej telewizor może zamienić się w platformę gier, bez konieczności korzystania z konsoli. Aplikacja oferuje dostęp do wysokiej jakości gier wideo.

Oczywiście nie mogło też zabraknąć polaryzacyjnej technologij CINEMA 3D, która dostarczy efektów 3. bez męczącego migotania.

Źródło: Informacje prasowe, SW, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)