Trwa ładowanie...
CHIP

LG G3 Screen - smartfon z pierwszym procesorem LG

Koreański gigant nie chce być gorszy od swojego rywala Samsunga i również wprowadza na rynek telefony wyposażone w procesory mobilne własnej produkcji. Pierwszym z nich będzie specjalna odmiana okrętu flagowego firmy o nazwie LG G3 Screen.
Share
LG G3 Screen - smartfon z pierwszym procesorem LG
Źródło: Chip.pl
d1k4w5u

Nowy procesor mobilny LG nosi nazwę NUCLUN i zbudowany jest w oparciu o architekturę ARM big.LITTLE. Cztery rdzenie Cortex-A15 (1,5 GHz) włączają się podczas zadań wymagających dużej mocy obliczeniowej, natomiast cztery rdzenie Cortex-A7 (1,2 GHz) używane są w czasie zwykłej pracy urządzenia.

Chipset NUCLUN oferuje również obsługę LTE-A Cat.6, co przekłada się na ściąganie danych z maksymalną prędkością 225 Mb/s, oczywiście przy zapewnieniu odpowiedniej infrastruktury. To trzy razy szybciej od stosowanych obecnie rozwiązań typu LTE 4G.

W nowy procesor wyposażony został flagowy smartfon koreańskiej firmy LG G3. Jego odmiana o nazwie G3 Screen oferuje ten sam poziom wyposażenia, co inne wersje modelu G3, a więc między innymi 5,9-calowy ekran Full HD IPS, 2 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci (plus karty MicroSD) i akumulator o pojemności 3000 mAh. Telefon ma wejść na rynek już wkrótce, pracując oczywiście pod kontrolą systemu operacyjnego Android (wersja 4.4 KitKat).

d1k4w5u

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Gmail przejmuje użytkowników polskich serwisów pocztowych

d1k4w5u

Podziel się opinią

Share
d1k4w5u
d1k4w5u
Więcej tematów