Lenovo Yoga - tablet, który ma działać 18h

Lenovo Yoga - tablet, który ma działać 18h06.11.2013 12:29
Lenovo Yoga - tablet, który ma działać 18h
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Lenovo wprowadziło do sprzedaży w Polsce swój najnowszy tablet Yoga, który może być wykorzystywany na trzy sposoby. Yoga działa w trzech trybach ułatwiających jego używanie - Tryb Trzymaj w dłoni (hold), Tryb Połóż (tilt) oraz Tryb Postaw (stand). Co ważne, urządzenie może pracować do 18 godzin na jednym ładowaniu baterii.

Projektanci i inżynierowie Lenovo zidentyfikowali trzy główne problemy użytkowników tabletów: zmęczenie wskutek trzymania i używania tabletu, brak podpórki do postawienia tabletu oraz niewystarczający kąt widzenia tabletu gdy sprzęt jest położony na płaskiej powierzchni, np. na stole.

W Trybie Trzymaj w dłoni (hold) specjalny uchwyt ułatwia trzymanie tabletu w dłoni i zapewnia łatwiejszą obsługę w przypadkach, gdy inne tablety wymagają użycia obu rąk. W celu ustawienia tabletu w Trybie Postaw (stand) wystarczy obrócić boczny uchwyt o 9. stopni. Powoduje to wysunięcie podstawki umożliwiającej postawienie tabletu na biurku czy stole. Użytkownicy mogą wygodnie dobrać odpowiedni kąt widzenia w zakresie od 110 do 135 stopni. Tryb Postaw ułatwia wygodne oglądanie filmów, prowadzenie rozmów wideo oraz korzystanie z dziesięciopunktowego ekranu wielodotykowego bez używania dodatkowych akcesoriów.

288769606880147603
Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)

Nowe modele Yoga można też ustawić w Trybie Połóż (tilt), który ułatwia bezpośrednie pisanie na tablecie, korzystanie z gier lub przeglądanie stron internetowych pod wygodniejszym kątem. Korzystanie z zaawansowanych multimediów i różnych trybów tabletu ułatwia oprogramowanie, które automatycznie proponuje najczęściej używane aplikacje w Trybach Trzymaj w dłoni i Postaw.

Cylindryczny uchwyt mieści wydajne, podwójne baterie, które zazwyczaj stosowane są w laptopach, a nie w tabletach. Za pośrednictwem złącza USB OTG tablet może także ładować inne urządzenia, takie jak smartfony. Modele 10. i 8-calowy o pojemności 16 lub 32 GB działają z czterordzeniowym procesorem MT8125 w wersji Wi-Fi, a modele 3G z czterordzeniowym procesorem MT8389, oraz z systemem Android 4.2. Za dźwięk odpowiada technologia Dolby.

288769606880344211
Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)

Model 10-calowy waży 0,6. kg, a model 8-calowy - 0,39 kg. Urządzenia wyposażono w wyświetlacze HD 1280 x 800, tylną kamerę 5 MP z autofokusem oraz dodatkową kamerę przednią, gniazdo kart micro SD umożliwiające rozbudowę pamięci do łącznie 64 GB, łączność Wi-Fi i opcjonalnie 3G, złącze micro USB oraz wzbogacającą dźwięk funkcję Dolby DS1. Do modelu 10-calowego Lenovo oferuje opcjonalną klawiaturę Bluetooth. Działa ona też jako osłona, która wybudza tablet po zdjęciu oraz wprowadza w stan uśpienia po jej założeniu.

Ceny:
Model 8-calowy od 1100 zł
Model 10-calowy od 1200 zł

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)