Lenovo największym producentem komputerów na świecie

Lenovo największym producentem komputerów na świecie

Lenovo największym producentem komputerów na świecie
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
17.02.2014 10:57, aktualizacja: 17.02.2014 12:05

Grupa Lenovo poinformowała dziś o rekordowych wynikach za trzeci kwartał roku finansowego zakończonego 31 grudnia 2013 r. Przychody kwartalne wyniosły 10,8 miliarda USD, co stanowi 15-procentowy wzrost w ujęciu rok do roku. Firma po raz pierwszy w historii przekroczyła próg 10 miliardów USD.

Już trzeci kwartał z rzędu Lenovo jest największym na świecie dostawcą komputerów PC. Firma uzyskała największy w historii udział w rynku na poziomie 18,5. co oznacza wzrost o 2,4 punktu w ujęciu rok do roku. Na tak imponujące wyniki wpłynął rekordowy udział w rynku w regionach EMEA, Azji i Pacyfiku oraz Chin - firma zajęła pierwsze miejsce na pięciu z siedmiu największych rynków PC na świecie. Dostawy komputerów PC Lenovo w trzecim kwartale roku finansowego wyniosły 15,3 miliona sztuk.

To także trzeci kwartał z rzędu, w którym łączne dostawy smartfonów i tabletów (17,3 miliona urządzeń) przekroczyły liczbę sprzedanych komputerów PC (15,3 miliona). W omawianym okresie firma Lenovo pozostawała czwartym pod względem wielkości dostawcą smartfonów z udziałem w rynku na poziomie 4,8%. Dostawy wzrosły o 47. w ujęciu rok do roku, na co wpłynęły doskonałe wyniki wprowadzenia smartfonów na nowe rynki. Dostawy tabletów Lenovo sięgnęły rekordowego poziomu 3,4 miliona sztuk, co oznacza wzrost o ponad 300 procent w ujęciu rok do roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)