Trwa ładowanie...
holderName
CHIP

Lekcje programowania w polskich podstawówkach

Od nowego roku szkolnego rusza program ”Mistrzowie Kodowania”, mający na celu upowszechnienie nauki programowania w polskich szkołach podstawowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lekcje programowania w polskich podstawówkach
(Thinkstockphotos)
holderName

Uczestniczące w programie dzieci z klas 4–6 będą uczyły się programować w języku Scratch. Projekt organizowany przez Samsunga we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie oraz Stowarzyszeniem „Rodzice w Edukacji”, obejmie swoim zasięgiem, tylko podczas edycji pilotażowej, 3. szkoły w 16 województwach, 70 nauczycieli i prawie 2 tysiące uczniów.

Program skierowany jest do uczniów z klas 4-6. ponieważ to właśnie na wczesnych etapach nauczania ma dawać najlepsze efekty. Językiem, który poznają dzieci, jest Scratch, opracowany w Massachusetts Institute of Technology (MIT). To proste narzędzie, oparte na zasadzie budowania z klocków i gotowych komend. Daje dużo możliwości – pozwala tworzyć gry, pokazy multimedialne, kartki i inne programy.

 (fot. chip.pl)
((fot. chip.pl))

Program zajęć jest inkluzyjny, możliwy do zrealizowania na niemal dowolnym sprzęcie komputerowym w szkolnych pracowniach. Lekcje będą prowadzone przez nauczycieli, którzy przejdą szkolenie z zakresu programu i otrzymają kompleksowe wsparcie w czasie trwania projektu. Z uwagi na fakt, że technologie nie są skierowane jedynie do informatyków, do projektu mogą się zgłosić nauczyciele wszystkich przedmiotów.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Nokia Lumia 1520 jest naprawdę wielka"

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName
Więcej tematów