LEGO: oblężenie Wiednia, to najlepsze co dziś zobaczycie w sieci

LEGO: oblężenie Wiednia, to najlepsze co dziś zobaczycie w sieci

LEGO: oblężenie Wiednia, to najlepsze co dziś zobaczycie w sieci
Źródło zdjęć: © Youtube screen/Mst_Maciek
13.09.2016 10:56, aktualizacja: 13.09.2016 12:33

333 lata po sławnej bitwie, gdzie polski król Jan II Sobieski wraz z legendarną husarią ocalił Europę przed Tureckim najazdem powstała niesamowita animacja przedstawiająca los tej sławnej potyczki.

Minęły 33. lata od jednej z najsławniejszych bitew, które rozegrały się w Europie, a bez udziału najpotężniejszej w swoim czasie jazdy konnej - polskiej husarii - losy Europy potoczyłyby się zapewne innymi torami. 12 września 1683 r. pod murami Wiednia, połączone wojska Polski, Austrii oraz Niemiec pod dowództwem polskiego króla Jana III Sobieskiego rozgromiły armię Imperium Osmańskiego dowodzoną przez wezyra Kara Mustafę.

W czasie trwającej niespełna 1. minut animacji autorzy filmu przedstawiają, za pomocą animowanych figurek LEGO, nie tylko widowiskowo zrealizowane potyczki i atak polskiej husarii na pozycje Turków. Twórcami filmu są Maciej Strzałkowski, Paweł Regiewicz, Antoni Sprung oraz Kacper Wieczorek.

Dzięki starannej realizacji oraz konsultacjom historyka, prof. Artura Glombika, animacja stanowi nie tylko całkiem przyjemną rozrywkę, ale jest również wartościowym materiałem historycznym. Jak podają autorzy filmu "LEGO Bitwa Pod Wiedniem", przebieg animowanego starcia armii został opracowany na podstawie diariuszy, gazet, listów i pamiętników z okresu bitwy pod Wiedniem. W czasie realizacji korzystano również z książek Radosława Sikory _ "Husaria pod Wiedniem" _ oraz _ "Niezwykłe Bitwy i Szarże Husarii" _.

Animacja poklatkowa jest jedną z najbardziej czasochłonnych technik filmowania. Wymaga od twórców niezwykłej wręcz staranności oraz cierpliwości. Ostateczny film składa się bowiem z pojedynczych klatek, które w rzeczywistości są wykonanymi osobno fotografiami. Dzięki niewielkim modyfikacjom położenia filmowanych postaci na każdym kadrze i późniejszym połączeniu ich w jeden ciąg, otrzymujemy gotowy film.

LOP

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)